Nasz wybór.

Niektórzy zastanawiają się i co dalej po opuszczeniu "jedynej, prawdziwej" organizacji? Jak na razie możemy powiedzieć krótko - czas pokaże. Zdecydowani jesteśmy pozostać przy 'Ojcu i jego Synu Jezusie '. Wiemy też, że nie ma tzw. religii prawdziwej, są tylko prawdziwi czciciele, którzy oddają cześć Bogu w 'duchu i prawdzie'. 

Obecnie skupiamy się przede wszystkim na wnikliwej analizie Słowa Bożego bez ludzkich filozofii i podpowiedzi  "wybrańców". Dostrzegamy mnóstwo pereł w Biblii, które wcześniej były przed nami zakryte. W miarę możliwości będziemy o nich pisać tu - na blogu.

Choć straciliśmy wiele, biorąc pod uwagę kontakty towarzyskie, to jednak mamy zaufanie do tego co czytamy w Hebr 13:5, że "nie porzucę cię ani nie opuszczę".
A więc lepiej mieć po swojej stronie Pana Jezusa i jego Ojca w czystej, nieskażonej religią i filozofią ludzką postaci, niż tysiąc osób, które na wezwanie ciała kierowniczego - bez zastanowienia - porzucają cię i podpierają się przy tym fałszywą interpretacją Biblii. Dopiero po drugiej stronie mostu widać, o co w tym wszystkim chodzi. Jak pędzisz ze stadem w kierunku pozornego wybawienia oferowanego przez CK, to nie zobaczysz prawdziwego zbawienia, które Pan Jezus obiecał tym, którzy go miłują.

Oczywiście nie wszystkie nauki CK były złe - tego powiedzieć nie możemy. Jednak te najistotniejsze i owszem. Poznaliśmy w organizacji również mnóstwo fajnych, szczerych ludzi. Nie skupiamy się jednak na tym, co było, lecz idziemy do przodu. Nie oglądamy się za siebie,  nie cofamy się. Szukamy tego, co będzie i patrzymy na to, co jest obecnie.

Wiemy też na pewno jedno. Mnóstwo osób będących obecnie JW przebudzi się. Czy jednak będą w stanie pozbierać się i poukładać życie nie odrzucając Boga? Wielu już poszło w kierunku ateizmu, pozornych przyjemności, w kierunku zła.
Inni, którzy kompletnie nie rozumieją 'dlaczego', dalej płyną z prądem ślepego zaufania do autorytetów - tutaj do ciała kierowniczego. Czy nie lepiej sprawdzić dokładnie, o co w tym wszystkim chodzi? Do tego przecież zachęca Biblia:

(21): Sprawdzajcie wszystko i zachowujcie to, co dobre. [Przekład Współczesny NT, 1tes 5]

A jak będzie z Tobą? Przebudzisz się? 

My dalej jesteśmy świadkami - Świadkami Jezusa!

(8): Ale przyjmiecie moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, w Samarii i aż po krańce ziemi. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Dz 1]

(29): I każdy, kto opuści domy, braci lub siostry, ojca lub matkę, żonę, dzieci lub pole dla mego imienia, stokroć więcej otrzyma i odziedziczy życie wieczne. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 19]


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.