Trochę historii JW - cz.4 - inwestycje

0

Materiał zaprezentowany w tym artykule pochodzi z roku 2014, a dotyczy inwestycji organizacji JW. Dane są oficjalne, do odnalezienia na rządowych stronach urzędów podatkowych USA lub tym podobnych.

Ogólnie rzecz ujmując 'Strażnica' inwestuje w różne korporacje. Nie czyni tego jednak bezpośrednio, lecz poprzez pośredników. Takim pośrednikiem jest : Henrietta M Riley Trust, znana również jako The H .M. Riley Trust for Watch Tower Bible. Jest to fundusz powierniczy, który kupuje i sprzedaje akcje. Działa na rzecz Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego Strażnicy i z nim współpracuje. Większość jego aktywów stanowią akcje różnych międzynarodowych korporacji.

W zasadzie w inwestycjach nie ma nic zdrożnego chyba, że spółki i korporacje, w które się inwestuje są spod ciemnej gwiazdy lub takie, które zajmują się produkcją i sprzedażą nieodpowiednich z punktu widzenia zasad biblijnych towarów - np. papierosów, broni itp.

Pytanie brzmi, w co inwestuje organizacja CK JW?

Krótko zwrócimy uwagę na dokumenty z roku 2014 aby każdy sam mógł ocenić jak to w zasadzie wygląda. Ponownie podkreślamy, że nie będziemy analizować wszystkiego. Wyróżnimy tylko kilka elementów, które naszym zdaniem uwypuklą temat i być może zmotywują do zastanowienia się szerzej nad tą kwestią.

Dokument ma 29 stron (na końcu artykułu). U doły dokumentu widzicie, na której stronie obecnie się znajdujecie. Dokument można też powiększyć.

Na stronie 11 można zobaczyć kogo dokładnie dotyczy nw. dokumentacja wraz z adresem z roku 2014.Na kolejnych stronach można sprawdzić w jakie korporacje zainwestowano. Zachęcamy Was do przyjrzenia się dokładnie o jakie firmy chodzi, ponieważ jest to dość interesujące.

# strona 25

* Boeing Company – amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny z siedzibą w Chicago.

General Dynamics – amerykańska korporacja zbrojeniowa zajmująca się m.in. produkcją systemów lądowych oraz okrętów.

* Lockheed Martin Corporation – amerykański koncern zbrojeniowy powstały w 1995 z połączenia korporacji Lockheed i Martin Marietta. Jeden z „wielkiej piątki” amerykańskiego przemysłu obronnego. Zatrudnia ponad 140 tysięcy osób na całym świecie.

Honeywell International Inc. -  to amerykańska wielonarodowa konglomeratowa firma produkująca różnorodne produkty handlowe i konsumenckie, usługi inżynieryjne i systemy lotnicze dla szerokiej gamy klientów, od prywatnych konsumentów po wielkie korporacje i rządy.

*  Northrop Grumman Corporation  − amerykański koncern technologiczny i obronny o globalnym zasięgu działania, powstały w wyniku przejęcia w 1994 roku przez Northrop Corporation wytwórni lotniczej Grumman Aircraft Engineering Corporation.

Monsanto Company Inc. – międzynarodowy koncern specjalizujący się w biotechnologii oraz chemii organicznej nastawionej na produkcję w zakresie rolnictwa. Producent słynnego roundup-u (glifosat). Osoby zainteresowane powinny wiedzieć, co to za "zdrowa" korporacja i czym w rzeczywistości się zajmuje.


*   LIONS GATE ENTERTAINMENT CORPSpółka jest jedną z największych niezależnych firm telewizyjnych na świecie, z ogromną biblioteką filmową i telewizyjną. Nastawiona na światowy biznes filmowy i  globalną dystrybucję. Produkuje filmy różnej kategorii.

* i wiele innych

We wcześniejszych "zeznaniach podatkowych" znajdziecie też m.in inwestycje w firmy tytoniowe:. Philip Morris Comp. Inc. - producent i właściciel m.in słynnego Marlboro.
Na marginesie: Ponad 50% środków, które Departament Obrony USA wydaje na zbrojenia, trafia tylko do pięciu wielkich koncernów, które dominują na światowym rynku handlu bronią. Są to: Lockheed-Martin, Boeing, Northtop-Grumman, Raytheon i General Dynamics.

Jak widzicie  CK JW inwestuje między innymi w tego typu korporacje. 

Jak to się ma do zasad biblijnych i miłości, o której mówił Pan Jezus? Jak to się ma do tego, o czym mówi samo CK?

Podsumowanie:

Nie wierzycie? Myślicie, że to kolejna mistyfikacja i oszustwa? Sprawdźcie sami. To kolejny z wielu elementów układanki, który spowodował nasze odejście z organizacji JW. Bo czy mogliśmy być częścią organizacji, która jedno mówi, a drugie robi? Oceńcie sami.


(44): (...) On był mordercą od początku i nie został w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 
(45): A ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.   [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, J 8]0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.