Nadzieja - czyli krótko o Efezjan 4:4.

0

Nadzieja na przyszłość - każdy człowiek, bez względu na poglądy ją żywi. Jedni myślą o dalekiej przyszłości, inni o dniu jutrzejszym. Bez względu na poglądy zazwyczaj słowo 'nadzieja' ma wydźwięk pozytywny. Znane przysłowie wspomina nawet, iż nadzieja umiera ostatnia.
Ludzie przejawiający wiarę w Boga żywią też nadzieję na życie wieczne. Świadkowie Jehowy wierzą właśnie w taką, a nie inną przyszłość - wierzą, że będą żyć wiecznie - jedni na ziemi, a wybrane grono 144 tys. ludzi w niebie. I ci ostatni będą współkrólować z Jezusem.

To, co na temat wpółkrólowania JW w niebie mówi Biblia już wspominaliśmy, choćby tutaj. Słowo Boże wyraźnie mówi, że nie będzie tak, jak to wyobraża sobie CK JW. Dowody na to są bardzo mocne i nie trzeba być wybitnym znawcą hebrajszczyzny czy greki aby samemu to zrozumieć. Co więcej - bez względu na to jak silne pragnienie i nadzieję na taki właśnie przebieg zdarzeń chce mieć CK JW, to i tak Biblia uczy inaczej. Dwie odmienne nadzieje na przyszłość, a więc dwie różne grupy osób z odrębnymi obietnicami na przyszłość, to mrzonka i mit CK JW. Sam możesz to sprawdzić drogi czytelniku.

Dodatkowo sprawę tę bezpośrednio uwypukla list do Efezjan 4:4, gdzie powiedziano:

(4): Jedno jest ciało i jeden Duch, jak też zostaliście powołani w jednej nadziei waszego powołania. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Ef 4]

Zastanów się o ilu nadziejach jest tutaj mowa? Dokładnie o jednej. Czy zatem jesteś w stanie wskazać, gdzie w Nowym Testamencie jest bezpośrednio powiedziane o dwóch obietnicach na przyszłość - o nadziei na życie wieczne na ziemi (raju na ziemi) i w niebie?

Zauważ też, że w rozdziale trzecim do Efezjan apostoł Paweł wspomina:

(4): Dlatego czytając to, możecie zrozumieć moje poznanie tajemnicy Chrystusa; (5): Która w innych wiekach nie była znana synom ludzkim, jak teraz została objawiona jego świętym apostołom i prorokom przez Ducha; (6): Mianowicie, że poganie są współdziedzicami i członkami tego samego ciała, i współuczestnikami jego obietnicy w Chrystusie przez ewangelię. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Ef 3]

Werset szósty nawiązując do pogan podkreśla, iż są oni "współdziedzicami i członkami tego samego ciała" oraz "współuczestnikami jego obietnicy w Chrystusie".  Współuczestnikami obietnicy - liczba pojedyncza. Współdziedzicami.....tego samego ciała - Ciała Chrystusowego - kościoła.

Chodzi zatem o tę samą nadzieję zarówno dla pogan jak i Żydów. Choć CK JW stosuje w swoich wywodach i czynach  tzw. teologię zastąpienia, wg której Bóg odrzucił naród żydowski i zastąpił tzw. Izraelem duchowym, czyli właśnie CK JW, to jednak nie ma to pokrycia w Słowie Bożym - zobacz tutaj.

Ponadto faktem jest, iż Biblia używa niejednokrotnie zwrotu typu: "odziedziczą ziemię" - nie ma to jednak związku z taką przyszłością o jakiej naucza ciało kierownicze i nie tyczy się bezpośrednio tych ludzi, o których myślą JW. O tym jednak być może napiszemy w innym poście, bo jasno to wynika z kontekstu biblijnego.

A więc jest jedna nadzieja dla wszystkich, tak jak jest jeden chrzest,  jedna wiara i jeden Pan - Jezus Chrystus. Wszystko co ponadto, to fałszywa ewangelia i złudne oczekiwania. Zastanów się nad tym samodzielnie i sprawdź w Biblii.


(37): Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy są do ciebie posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, tak jak kokoszka gromadzi swe kurczęta pod skrzydła, a nie chcieliście! (38): Oto wasz dom zostanie wam pusty. (39): Mówię wam bowiem: Odtąd nie ujrzycie mnie, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pana. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 23]0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.