Drogi Świadku Jehowy - czy głosisz prawdę?

0

"Poznałem prawdę, jestem w prawdzie, to prawda, nie ma innej prawdy, prawda cię wyzwoli, głoszę prawdę". Słowo "prawda" w nomenklaturze JW, to jedno z najczęściej używanych słów. Gorliwie i z wielkim przekonaniem JW wypowiadają to słowo i są całkowicie przekonani, że to co mówią to jedna, jedyna.......prawda. Tę "prawdę" głoszą na prawo i lewo, bo to nakaz samego Pana Jezusa.

I trzeba przyznać, że zapału im nie brakuje. Szkoda tylko, że to ich przekonanie, co do prawdziwości kierowanych do ogółu wypowiedzi samodzielnie nie konfrontują ze Słowem Bożym, tylko ze Strażnicą - głównym czasopismem "natchnionym" przez ciało kierownicze.

A w związku z tym głoszą KŁAMSTWA. Tak - my też sami kłamstwa głosiliśmy. Nie wierzysz? Sprawdź. Tylko na spokojnie. Przeczytaj do końca i zweryfikuj.

Co zatem się nie zgadza? Nie zgadza się większość! Tak, to przykre, ale prawdziwe. Jeżeli sprawa interesuje Cię szerzej, to prześledź choćby artykuły z działu "Warto przeczytać".
I choć głoszenie dobrej nowiny, to rzeczywiście przywilej każdego chrześcijanina, to jednak mówić, że się głosi prawdę, a głoszenie prawdy, to w tym wypadku dwa różne światy. I ponownie prosimy, nie denerwuj się, ani nie oburzaj, tylko zastanów, dlaczego to czego naucza CK JW jest fałszywe. Bo prawda ze Słowa Bożego jest wspanialsza, niż Ci się może wydawać. A więc wysil się trochę i przeanalizuj, co i jak. Nie bądź uparty.


Być może zapytasz sam siebie, dlaczego to, czego nauczam na podstawie książki "Czego naprawdę uczy Biblia" nie jest autentyczne? Nie jest autentyczne, gdyż nie jest to nauka biblijna, lecz nauka ludzka, nauka ciała kierowniczego. A Ty drogi Świadku przekazujesz ich myśli i filozofię, a nie to, czego w rzeczywistości uczy Biblia.

Z drugiej strony gdybyś samodzielnie zaczął analizować Słowo Boże, bez pomocy czasopisma Strażnica i innych publikacji CK JW, to prawdopodobnie doszedłbyś do odmiennych wniosków, niż wnioski CK. Wtedy jednak uważany byś był za potencjalnego odstępcę, którego należy unikać lub chociaż uznawać za nieodpowiednie towarzystwo.
Z tego też punktu widzenia nawet jeśli ktoś ma własne przemyślenia, to woli o nich głośno nie mówić. A to już ukazuje, że w organizacji CK JW nie można samodzielnie myśleć, bo to jest źle postrzegane. Innymi słowy, nie możesz się NIE zgadzać z tym, co kilku panów z Warwick uzna za "prawdę", bo wtedy w ich mniemaniu, nie zgadzasz się z tym, co mówi Bóg. Czyli CK JW = Bóg, a to już jest bałwochwalstwo, czyż nie?

Czy zatem głosisz prawdę? Nie. A to już bardzo poważne wykroczenie, a raczej grzech. Grzech, gdyż mówisz innym kłamstwa, których nigdy rzetelnie sam nie sprawdziłeś. Nie irytuj się, tylko pomyśl, dlaczego tak mówimy, że sam NIE SPRAWDZIŁEŚ.
Z pozoru wszystko się zgadza, jednak kiedy samodzielnie zweryfikujesz szczegóły, to nie zgadza się  znów większość. Oczywiście jak już nieraz pisaliśmy wszystko można zignorować i właśnie taką strategię stosuje większość JW. Nic to jednak na lepsze nie zmieni w Twojej relacji z Bogiem.

Lepiej wiedzieć o katastrofie niż nie wiedzieć - tak głosi oficjalna wypowiedź CK JW. A skoro tak, to dlaczego Ty nie możesz wiedzieć? Może dlatego, że ockniesz się i już nie będziesz ślepo podążać za człowiekiem i pójdziesz w kierunku Pana Jezusa i Jego Ojca?

Rozważ, to co piszemy i dodatkowo, weź pod uwagę słowa z Mateusza 12:37:

Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony. [UBG]

A zatem jakie są Twoje słowa, które wypowiadasz do ludzi? Prawdziwe czy fałszywe?

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dlaczego większość, to zwyczajne kłamstwa, to zacznij samodzielnie analizować Biblię i weryfikować choćby to, co napisaliśmy na tym blogu np. odnośnie "drugich owiec" czy Pana Jezusa. Być może uda Ci się samodzielnie pojąć więcej niż Ci się wydaje.

Podsumowując:

W artykule https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2018604, który studiowany był przez JW w tygodniu od 10 do 16 grudnia 2018 roku, uwypuklono narzędzia do "głoszenia prawdy". Jest ich tam kilka. Zwróć jednak uwagę, że nie są to zapewne narzędzia do głoszenia prawdy, gdyż jak wykazano w tym blogu - te książki, traktaty, broszury itd. NIE uczą prawdy o Bogu. Podkreślają jednak, jakie fałszywe nauki propaguje CK JW. Nauki, które Ty - często nieświadomie - głosisz.

Jeżeli jesteś Świadkiem Jehowy i chcesz rzeczywiście poznać prawdę, to zajrzyj bezpośrednio do Biblii w przekładzie innym niż Nowego Świata. Wtedy jest szansa, że otworzą Ci się oczy i rzeczywiście zaczniesz rozumieć Słowo Boże.

Słowa zaś, które CK JW kieruje do Świadków:
We współczesnym społeczeństwie kłamanie jest czymś powszechnym. Kto wypowiedział pierwsze kłamstwo? Które kłamstwo pociągnęło za sobą najgorsze skutki? Jak nie dać się oszukać i na czym polega ‛mówienie prawdy jeden do drugiego’? Jak używać podstawowych narzędzi do nauczania, żeby uczyć ludzi prawdy? 

powinni skierować do siebie, bo w istocie, ich kłamstwa są w społeczeństwie JW "czymś powszechnym"!  I nie czuj się oburzony drogi JW tym, że tak bezpośrednio o tym piszemy, bo przecież kłamstwa trzeba obnażać w sposób jasny i rzeczowy. To kwestia - jak często podkreślamy - życia lub śmierci. Spokojnie więc przeanalizuj i sprawdź fakty, a później - jeśli tylko chcesz -krytykuj.
 Szczególna wina ciąży na przywódcach religijnych, którzy kłamią. Ten, kto przyjmuje ich fałszywe nauki i w rezultacie robi coś, co Bóg tak naprawdę potępia, może utracić nadzieję na życie wieczne (Oz. 4:9). Jezus wiedział, że żyjący w jego czasach przywódcy religijni byli winni takiego oszustwa. Powiedział im prosto w twarz: „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przemierzacie bowiem morze i suchy ląd, aby uczynić jednego prozelitę, a gdy się nim stanie, sprawiacie, że podlega Gehennie [ostatecznej zagładzie] dwakroć bardziej niż wy sami”. Jezus bardzo ostro ich potępił. Ludzie ci rzeczywiście ‛byli ze swojego ojca, Diabła, który był zabójcą’ (Jana 8:44). 
 Również w naszych czasach nie brakuje przywódców religijnych. Nazywa się ich pastorami, księżmi czy rabinami. Tak jak ich poprzednicy z I wieku „tłumią prawdę” z Biblii i „prawdę Bożą zamienili na kłamstwo”. (w18.10 s.7 ak.6,7)

I jak zawsze CK JW widzi u innych samo zło i kłamstwa, jednak u siebie nie widzi tego, że z premedytacją okłamuje tych, którzy okazują im zaufanie. Do ostatnich dwóch zdań dodać by się chciało: "ciało kierownicze Świadków Jehowy", a wykreślić tych, którzy niekoniecznie kłamią, choć są nazywani jak tam wspomniano. Generalizowanie to też kolejny "oręż", którego często używa CK JW.


Szczególna wina ciąży na przywódcach religijnych, którzy kłamią. Ten, kto przyjmuje ich fałszywe nauki i w rezultacie robi coś, co Bóg tak naprawdę potępia, może utracić nadzieję na życie wieczne (Oz. 4:9)

I choć CK JW robi właśnie dokładnie tak jak wyżej samo napisało, to każdy sam poniesie ciężar odpowiedzialności za to, czy ich słucha czy nie. Wielu jest w tej chwili sterowanych, być może Ty też. Jednak jeśli chcesz się wyzwolić, to nie bój się myśleć samodzielnie. Proś też Boga o pomoc w rzeczywistym uchwyceniu tego co jest prawdziwe. Do tego Cię zachęcamy.

PS.:

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu uważasz, że przemawia przez nas pycha, to zastanów się w jaki sposób uwypuklić czyjeś kłamstwa, skoro KŁAMCA uważa, że mówi prawdę, a na podstawie Biblii można mu bezpośrednio udowodnić, że tak nie jest? On jednak otwarcie wprowadza w błąd innych i zabrania im czytać i analizować inne myśli oprócz własnych.

Prawda obroni się sama - skoro się NIE potrafi obronić, to znaczy, że NIE jest to prawda - czyż nie?  Czy Ty potrafisz obronić "prawdę" ciała kierowniczego w konfrontacji z Biblią? Kłamca - w tym wypadku CK JW - boi się konfrontacji z tymi, którzy mówią jak jest, bo wiedzą, że kłamią.

Jeżeli jesteś Świadkiem, to wiedz, że to nie ty stworzyłeś tę fałszywą filozofię biblijną, ale CK JW. Dlatego też otwarcie piszemy, że ciało kierownicze okłamuje Ciebie i całą Twoją rodzinę. A Ty zrobisz jak uważasz. Sprawdzisz czy tak jest lub tego nie zrobisz.


(13): Lecz biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami bowiem tam nie wchodzicie ani wchodzącym nie pozwalacie wejść. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 23]0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.