Świadku Jehowy - o co w tym wszystkim chodzi?

0


Jeżeli już od jakiegoś czasu dostrzegasz, że coraz więcej osób opuszcza organizację JW lub że coraz częściej o niej się mówi na zewnątrz, to być może zastanawiasz się, o co w tym wszystkim chodzi? Po co piszecie, to, co piszecie, dlaczego tyle filmów na innych profilach, pozornego atakowania JW, zachęcania do robienia tego, a nie robienia tamtego itp. itd.? Istne zamieszanie."To wygląda jak prześladowania, o których mówi Biblia" - być może tak uważasz?

Krótko postaramy się wyjaśnić w czym rzecz, bo rzeczywiście, ktoś, kto to wszystko od niedawna obserwuje może dojść do różnych wniosków, często błędnych. A więc do dzieła.

W zasadzie chodzi o  bardzo istotną sprawę, a mianowicie prawdę biblijną. Tak - dokładnie o prawdę, o której tak często słyszysz jako JW na zebraniach, i o której często sam mówisz. I właśnie w tym jest problem, że ta prawda, w której zostałeś wychowany, czy też ją przyjąłeś, NIE jest w rzeczywistości tym, czym myślisz. Mówiąc wprost - ta prawda, w którą wierzysz, w rzeczywistości jest kłamstwem stworzonym przez CK JW. I właśnie dlatego ci, którzy opuszczają organizację próbują to głośno powiedzieć. A ponieważ skrajny ostracyzm nie pozwala kontaktować się JW z ludźmi opuszczającymi organizację, stąd też tyle informacji pojawia się w sieci. Co więcej, mówią to nie dlatego, że chcą skrzywdzić Świadków, ale robią to zazwyczaj w trosce o nich. W trosce o Ciebie drogi JW.

Są to różne informacje, które też trzeba przesiewać, ale apel ogólny jest jeden - jako JW jesteś okłamywany przez CK JW - sprawdź to. Zacznij analizować, szukać, weryfikować, po prostu włącz krytyczne myślenie. Nie bądź łatwowierny. Nikt nie chce Twojej krzywdy. Co jednak, kiedy lekceważąc ww. apel sam sobie robisz krzywdę - sobie i swojej rodzinie? I to często nieświadomie.

I może nie zawsze każdy potrafi lub chce taktowanie zachęcić JW do działania, to przekaz jest właśnie taki jak wyżej wspomniano. I w zasadzie to jest meritum całej sprawy.

Nie są to jednak prześladowania, o których mówi Biblia. Nikt nie prześladuje JW. To jest raczej próba przemówienia do rozsądku ludziom, którzy zostali zamknięci w strukturę myślenia, która ogranicza im dostęp do prawdziwego Boga, do prawdziwej Biblii, do prawdziwego Chrystusa.

Niestety wielu z JW odcina się od wszystkiego, co nie jest zatwierdzone przez CK JW. A to poważny błąd, który może ich kosztować nawet życie. Manipulacja, której ulegają, której Ty też być może ulegasz, jest zorganizowana niemalże do perfekcji. To przecież około 150 lat doświadczenia, które nie poszło na marne. Doświadczenia, które pozbawia więzi z Panem Jezusem, ale więzi swoich członków w wizjach, o których Biblia nie mówi. A oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy. I o to w zasadzie chodzi. Na tym polega sztuka manipulacji - czysty majstersztyk.

A czy Ty masz świadomość gdzie jesteś i komu zaufałeś?

Podsumowując:

Jak w wielu artykułach zachęcamy Cię do samodzielnego wyciągania wniosków, do samodzielnego myślenia. Chodzi w tym wszystkim o to, że Biblia jaką znasz, postać Jezusa jakiego znasz, a nawet postać Ojca  - NIE jest tym czym myślisz, że jest. Ciało kierownicze wprowadza Cię w błąd, źle interpretuje Słowo Boże i pozbawia Cię możliwości nawiązania z Bogiem czystej więzi. Stąd tyle 'wniosków' i próśb od osób spoza organizacji, które bezpośrednio apelują:

P R Z E B U D Ź C I E  S I Ę!


(25): Jest droga, która wydaje się człowiekowi słuszna, ale jej końcem jest droga do śmierci. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Prz 16] 

PS.:

Nie piszemy tu o ludziach, którzy pałają nienawiścią do JW. Od takich osób całkowicie się odcinamy.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.