Rok 1914 i 144 tysiące - fakt czy mit?

0

Rok 1914 to kluczowa data w chronologii JW.  To tak istotna data, że w zasadzie doktryny CK przestają bez niej istnieć. Innymi słowy mnóstwo elementów opartych na roku 1914 załamuje się, jeżeli bezpośrednio udowodnione zostanie, że jest to data fikcyjna. 
Według nauczania CK w tym roku rozpoczęły się dni ostatnie, Jezus Chrystus objął w niebie tron, przyszedł w niewidzialny sposób czy też rozpoczęła się Jego niewidzialna obecność i rozpoczęło się zmartwychwstanie osób z grona 144 tysięcy. Po tym roku nastąpiła wg nich też dodatkowa seria wydarzeń bezpośrednio związana ze Świadkami Jehowy i ciałem kierowniczym. Sporo tego jak na jeden rok, ale cóż, takie właśnie jest nauczanie CK JW, nauczanie rzekomo oparte na Biblii.
W zasadzie udowodniliśmy już na podstawie Słowa Bożego, że nie istnieje grupa Świadków Jehowy, która jest szczególnie uprzywilejowana (pierwsze owce), a którzy mogą skorzystać z tego, o czym mówi Biblia o pierwszym zmartwychwstaniu. Wskazaliśmy też, że Żydzi - wbrew temu co naucza CK JW - to nadal naród wybrany, który odegra znaczącą rolę w spełnianiu proroctw biblijnych. A skoro tak, to jak wskazuje artykuł "Izrael odrzucony?",  CK również błędnie interpretuje liczbę 144 tysięcy i mija się z rzeczywistością.
Przez analogię można zatem by wysnuć wniosek, że również rok 1914 NIE ma poparcia w Słowie Bożym i jest fałszywą nauką CK.
Dodatkowo w serii artykułów o historii JW wykazano, że czas zakończenia systemu rzeczy, czas ustanowienia nowego systemu i inne proroctwa z tym związane były niejednokrotnie zmieniane przez ówczesne CK, począwszy od roku 1874. Uważny czytelnik zauważy zatem, że coś z tym rokiem 1914 jest nie tak.

Czy można zatem bezpośrednio udowodnić, że chronologia CK JW jest fałszywa, a rok 1914 i związane z tym wydarzenia są wręcz mityczne? Krótko mówiąc - tak. Zapoznaj się choćby z historią JW i datami końca wyznaczanymi przez CK, a dostrzeżesz, że rok 1914 nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Nie będziemy jednak tutaj samodzielnie omawiać szczegółowo tej kwestii gdyż powstało mnóstwo opracowań, które w sposób rzetelny ukazują jakie błędy popełniło CK i w jaki sposób przeciętny Świadek wprowadzony został w błąd. Opracowania te są często bardzo wnikliwe i sięgają zarówno do historii świeckiej, jak i biblijnej. Niżej podajemy przykładowe źródło, w naszym mniemaniu godne uwagi. Więcej na ten temat znajdziesz sam. Oczywiście mamy świadomość, że przeciętny Świadek nawet minutę nie zastanowi się nad nim i z góry przyjmie, że to co piszemy jest kłamstwem, ale to już nie nasz problem. Zignorować zawsze można wszystko, ale konsekwencje poniesiesz Ty sam.

Przykładowe źródło:

http://www.piotrandryszczak.pl/jan_lew_czy_nabuchodonozor_zburzyl_jerozolime_w_607_cz.1.html

Zachęcamy Cię do zapoznania się chociaż z niektórymi zawartymi tam informacjami, choćby z historią związaną ze zburzeniem Jerozolimy i rokiem 607 p.n.e. To dość istotne, gdyż sam będziesz mógł wyciągnąć wnioski czy CK rzeczywiście jest godne zaufania. Oczywiście wszystko to ma też dalej idące konsekwencje. Sądzimy jednak, że jako osoba myśląca i potrafiąca wysuwać logiczne wnioski zdajesz sobie z tego sprawę.
Może nie uda Ci się wygospodarować wystarczająco dużo czasu aby szczegółowo zapoznać się z ww. materiałem, ale chociaż spróbuj, bo jak zawsze chodzi o życie Twoje i Twojej rodziny.

I choć w zasadzie sama chronologia biblijna nie ma bezpośredniego wpływu na czyjeś zbawienie, to jednak fałszowanie istotnych elementów i zwodzenie na ich podstawie innych - już takie znaczenie może mieć. Co więcej, jeżeli informacje podawane przez CK są dziurawe jak przysłowiowe sito, to czy możesz zaufać im w innych kwestiach? I właśnie taką kwestią jest rok 1914.

Podsumowując: 

Jeżeli nie masz czasu ani ochoty zapoznawać się szczegółowo z ww. materiałem i innymi, to krótko mówiąc: wyznaczony przez CK rok 1914 to data fałszywa - stworzona na potrzeby doktryn wymyślonych przez nich samych. Podobnie sprawa ma się z interpretacją liczby 144 tysięcy. Sposób rozumienia jej przez CK jest błędny, a założenia fałszywe.

Czy zatem masz świadomość komu zaufałeś?


(7): Rzekł im: "Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec objął swoją władzą orzekania; [Przekład Nowego Świata, Dz 1]0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.