Wszyscy musicie być gotowi - do czego?

1

Jak myślisz drogi Świadku, co musi się wydarzyć, abyś zorientował się, że jest coś nie tak w organizacji, do której należysz? Jakie wydarzenia, a może postanowienia CK JW, muszą ukazać się na łamach "Strażnicy", abyś zainteresował się tematem i samodzielnie przeanalizował materiały, które ukazują dużo więcej, niż to, co oficjalnie jest Ci przekazywane. Ile czasu musi upłynąć abyś zauważył, że za sceną dzieje się znacznie więcej, niż na scenie. Jaki wstrząs musi nastąpić abyś ocknął się ze snu i dostrzegł niebezpieczeństwo w "świecie", w którym żyjesz?Przynależność do organizacji CK JW przypomina po części świat z filmu w reżyserii Petera Weira "Truman Show".


Główny bohater Truman Burbank (Jim Carry) to 30-letni agent ubezpieczeniowy. Ma kochającą żonę i rodzinę, wiedzie przeciętne życie w spokojnym miasteczku. Truman jednak cały czas ma przeczucie, że ktoś go obserwuje.

Nie myli się. Jest nieświadomą gwiazdą opery mydlanej  - telewizyjnego serialu,trwającego od dnia jego narodzin. Wszyscy otaczający go ludzie są aktorami, a on sam został  jako dziecko oficjalnie adoptowany przez korporację. Jego życie śledzi ponad 5000 kamer, reżyser zaś decyduje o tym kogo Truman spotka na swej drodze, a nawet o panującej na planie pogodzie. 
Z czasem Truman zaczyna się czegoś domyślać, staje się coraz bardziej podejrzliwy, aż w końcu poznaje smutną prawdę o otaczającym go świecie.

Mija wiele lat, zanim bohater orientuje się, że cały świat, w którym żyje jest sztucznie stworzony.

Podobnie sytuacja wygląda w organizacji JW. Choć świat wydaje się rzeczywisty, to jednak od A do Z jest kreowany przez CK JW - głównego reżysera. Wytyczne podawane na ramach publikacji sugerują jak i co masz myśleć. Wychodzenie poza te ramy jest niemiło widziane i z całą stanowczością tępione. Jeżeli myślisz inaczej przylepiają ci etykietę, której trudno się pozbyć. Etykietę typu: "złe towarzystwo", "myślenie odstępcze", "podważający autorytet CK", "człowiek słabej wiary", "słaby duchowo" itp.

Samodzielne myślenie w oczach CK JW, to grzech. Czy jednak nie po to masz wolną wolę aby z niej korzystać? Czy nie po to posiadasz władze poznawcze, aby je ćwiczyć i weryfikować wszystko, co jest Ci przekazywane?

Przeanalizujmy zatem kilka wypowiedzi CK JW, które jednoznacznie sugerują kim są i czego od Ciebie szanowny Świadku Jehowy oczekują. Może kiedyś, kiedy to przeczytasz, wybudzisz się ze snu i zorientujesz, że serial, w którym grasz, to NIE rzeczywiste życie, ale kiepski dramat, z równie słabym scenariuszem na przyszłość. Choć z pozoru pięknie to wszystko wygląda.

Pierwszy cytat, na który już nie raz zwracaliśmy uwagę pochodzi ze Strażnicy z lutego 2017 r. Pozostałe zaś postaraj się przeanalizować w kontekście właśnie tych myśli. Wyciągnij przy tym samodzielne wnioski.

"Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych."

Pozostałe cytaty:


Ten wierny niewolnik stanowi narzędzie, poprzez które Jezus karmi swych prawdziwych naśladowców w obecnym czasie końca. Ustalenie tożsamości owego niewolnika ma dla nas istotne znaczenie. Właśnie dzięki temu narzędziu możemy cieszyć się zdrowiem duchowym i więzią z Bogiem. w13 15.7 s.20

Czy rzeczywiście tylko i wyłącznie dzięki tym ludziom można nawiązać dobre stosunki z Bogiem i duchową więź? Na jakiej podstawie wysuwane jest takie stwierdzenie?

Skoro Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi, to czy my nie powinniśmy postępować tak samo?  w09 15.02 s27

Całkowicie ufają - skąd taka pewność? Gdzie w Biblii jest napisane, że w ogóle ufają, a cóż dopiero, że całkowicie ufają?


Musimy przyznać, że choćbyśmy nie wiadomo jak długo czytali Biblię, nigdy nie poznalibyśmy prawdy samodzielnie. Nie odkrylibyśmy prawdy o Jehowie, o Jego zamierzeniach i przymiotach, o znaczeniu i doniosłej roli Jego imienia, o Królestwie, okupie złożonym przez Jezusa, o różnicy między organizacją Bożą a organizacją Szatana ani o tym, dlaczego Bóg dopuszcza zło. (Strażnica Nr 23, 1990 s. 19).

"Nie poznalibyśmy prawdy samodzielnie" - ciekawe do kogo Pan Jezus skierował słowa, że "poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" - do CK JW czy ogółu Jego naśladowców?


Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. w13 15.11 s.20


W kontekście wypowiedzi, że "CK JW może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych" brzmi to niedorzecznie, czyż nie? Usłuchać każdego polecenia oznacza też: polecenia całkowicie pozbawionego logiki i sensu, polecenia, które może stanowić zagrożenie Twojego życia, polecenia sugerującego wykonanie rozkazu, jak w wojsku, polecenia, które może doprowadzić do tragedii, polecenia zakazującego Ci samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski, polecenia, które stanowić będzie bezmyślne wykonanie nakazów CK. Czy Bóg nakazuje wykonywać nierozsądne polecenia? Czy to tylko człowiek dążąc do podporządkowania sobie innych oczekuje czegoś takiego?


Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, [chrześcijanin] nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz „niewolnika wiernego i roztropnego”.

Czy to oznacza zakaz wyrażania własnych opinii w kwestiach biblijnych? Czy tego uczył Jezus Chrystus? Czy nie oznacza to całkowitego zakazu samodzielnego myślenia i wysuwania wniosków? Czy tego typu zakazy nie obowiązują w państwach totalitarnych? Czy to oznacza bezmyślne poddanie się autorytetowi CK JW?

Prawdę objawia On swemu ludowi stopniowo. Dlatego nasze zrozumienie Pisma Świętego wymaga od czasu do czasu skorygowania. Ogromna większość sług Jehowy cieszy się z takich uściśleń. Ale pewne jednostki stają się ‛nazbyt prawe’ i oburzają się na te zmiany. Powodem utyskiwania bywa duma, a ten i ów wpada w sidło niezależnego myślenia. Szemranie takie, niezależnie od przyczyny, jest niebezpieczne, ponieważ może nas zepchnąć na bezdroża tego świata. w06 15.7 s22

Niezależne myślenie, to sidło i oznaka buntu? CK JW może natomiast zmieniać co  chce, jak chce i kiedy chce w zrozumieniu Biblii. Ty natomiast Świadku ślepo akceptuj wszystko, co piszą i tworzą pomimo, że mogą się mylić w kluczowych, doktrynalnych twierdzeniach. I pamiętaj - zaczynasz samodzielnie wyciągać wnioski, jesteś niepodporządkowanym Bogu, a raczej CK, dumnym człowiekiem. CK JW mówi Ci - wyciąganie osobistych wniosków to schodzenie na bezdroża tego świata. A więc wyłącz myślenie i zamknij oczy.

Jakimi metodami posługują się odstępcy? Często przekręcają fakty, uciekają się do półprawd lub wierutnych kłamstw. Jezus wiedział, że jego naśladowcy staną się celem ataków osób ‛kłamliwie mówiących przeciwko nim wszelką niegodziwość’. Tacy złośliwi wrogowie mieli zwodzić innych, rozgłaszając nieprawdę. Apostoł Piotr ostrzegał przed odstępcami, którzy będą wypowiadać „sfałszowane słowa”, szerzyć „zwodnicze nauki” i ‛przekręcać Pisma ku własnej zgubie’. Niestety, ludziom takim udało się ‛zburzyć wiarę niektórych’ 

Ciekawe, że ci, którzy zmieniają zdanie w sprawach biblijnych jak rękawiczki i to, co było prawdą wg. nich wczoraj, dzisiaj już prawdą nie jest, ciekawe, że ci którzy przekręcają zrozumienie słów i wyrażeń i dodają własne przemyślenia fałszując Słowo Boże, że ci, czyli CK JW, którzy tworzą własne zasady i prawa i kłamliwie zasłaniają się Biblią - wypowiadają takie słowa. Jak te twierdzenia mają się choćby do zeznań pana z CK - G.Jacksona przed Królewską Komisją ds. nadużyć w Australii.  Sprawdź i wyciągnij samodzielne wnioski. (https://youtu.be/scipRY3zbAc). Kto zatem tak naprawdę przekręca fakty i ucieka się do półprawd?


Tego typu cytatów można mnożyć bez końca. Tych kilka jednak już powinno dać Ci drogi Świadku do myślenia, pomimo, że CK JW zabrania Ci to robić. Robić, czyli myśleć samodzielnie. Czy to nie dziwne?

I jeszcze raz:

Wszyscy musicie być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymacie, bez względu na to, czy z waszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie.


Czy TY wykonasz każdy rozkaz CK JW - rozkaz ludzi, którym zaufałeś? Czy podejmiesz to ryzyko i złożysz na ołtarzu CK JW swoją rodzinę? Wybór należy wyłącznie do Ciebie.


Podsumowując:


Tamtejsi Żydzi byli szlachetniej usposobieni niż ci w Tesalonice, bo przyjęli słowo Boże z nadzwyczaj otwartym umysłem i każdego dnia starannie badali Pisma, żeby się przekonać, czy to, co usłyszeli, jest prawdą. [Dz 17:11 PNŚ]

1 komentarz:

  1. .. Poznacie prawde. . No właśnie te słowa są do wszystkich....!!!!
    CK nie ma tu monopolu
    Te najprostsze spostrzeżenia są najlepsze
    Dziekuje

    OdpowiedzUsuń

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.