Świadku Jehowy - sprawdzasz, czy tak się rzeczy mają?

0

Czy jako Świadek Jehowy tak wnikliwie studiujesz Biblię, że jesteś w stanie z czystym sumieniem powiedzieć, iż dokładnie wiesz gdzie leży prawda? Czy gdyby okazało się, że musisz sprostować jakąś naukę, która zapisana została przez CK w Strażnicy, a nie ma ona poparcia w Słowie Bożym, to byś to zrobił? Czy masz na tyle odwagi, aby przyznać się przed samym sobą, że rzeczywiście zawsze wszystko dokładnie weryfikujesz - a może jednak nie sprawdzasz wszystkiego?


Może zapytasz, skąd takie pytania? Otóż chodzi o to, że tego od Ciebie oczekuje CK JW - ludzie, którzy publikują określone materiały na łamach różnych publikacji i twierdzą, że jest to prawda biblijna. Tak, Twoim obowiązkiem wg. nich jest sprawdzanie wszystkiego i informowanie ich gdzie popełnili błąd, a oni z pokorą to przyjmą, ponownie zweryfikują i wprowadzą odpowiednie poprawki.

Wierzysz, że tak będzie? Wierzysz, iż by to zrobili? Pytanie - czy pamiętasz może, kiedy to ostatnio zrobili?Wyobraź sobie, że ukazuje się Strażnica, która mówi przykładowo o Jezusie, a Ty nie zgadzasz się z jej treścią, bo twierdzisz, że Biblia uczy inaczej - nie tak jak napisano w Strażnicy. Wtedy szybko włączasz komputer i piszesz maila do starszych z prośbą o to, aby przekazali Twój list do Biura Głównego, a stamtąd do siedziby w USA, do niewolnika - z prośbą o korektę, bo napisali herezje, które nie mają nic wspólnego z prawdą biblijną. Tak to sobie wyobrażasz? A CK JW oczywiście patrzy i widzi, że takich listów przyszło kilkadziesiąt i wprowadza poprawki? Co więcej - tak to zawsze działa, prawda?

Przez 17 lat kiedy byliśmy częścią organizacji nigdy nie miało miejsca coś takiego i nigdy nie wspominano nawet o tym na łamach publikacji, że jest taka możliwość. Bez urazy, ale oto nasza reakcja na tego typu wyżej wspomniane doniesienia.


To tylko niektóre wypowiedzi pana z ciała kierowniczego na tematy powiązane z organizacją. Jeżeli rzeczywiście zależy Ci na tym, aby nie dać się oszukać, to jak zawsze zachęcamy Cię do samodzielnej weryfikacji wszystkiego. Zrób to dla własnego dobra i dobra Twoich bliskich.

Druga sprawa, to informacja, która sugeruje, że CK JW nie ma monopolu na prawdę. Innymi słowy pan Jackson stwierdza, iż nie są obecnie jedynymi rzecznikami, którymi posługuje się Bóg. A skoro tak, to pytanie do CK JW: dlaczego tych, którzy odchodzą z organizacji, bo twierdzą, że nie mówicie prawdy, uważacie za odstępców, których należy piętnować i unikać? Skoro waszym zdaniem są też  inni rzecznicy prawdy biblijnej, to może ktoś chce ich odnaleźć, a od was odejść, bo jest wolnym człowiekiem i ma do tego prawo. Co więcej, skoro CK pisze też, że popełniają błędy doktrynalne, to jaką masz pewność drogi czytelniku, że w ogóle CK JW ma coś wspólnego z prawdą biblijną?

I ponownie zachęcamy Cię do sprawdzenia tego, jak się rzeczy mają.
PS. 
Nieco ironiczny charakter ww. artykułu nie ma na celu kogoś obrażać, ale pobudzić do samodzielnych poszukiwań. Chcemy w ten sposób też ukazać podwójne standardy, którymi kieruje się CK JW.

Oficjalne źródło:
https://www.childabuseroyalcommission.gov.au/case-studies/case-study-29-jehovahs-witnesses0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.