Rok 1919 - czy potrafisz to udowodnić?

0


Rok 1919 to - jak podaje CK JW - szczególny okres w działalności JW. Wtedy to, jak piszą, ustanowiony został "niewolnik wierny i roztropny". Po czym nastąpiły kolejne wydarzenia przyczyniające się do rozwoju organizacji. Mamy rok 2019, więc pewnie już gdzieś tam CK pisze, że 100 lat minęło. Jest zatem 'okazja' do odświeżenia tematu.

Szanowny Świadku Jehowy, czy zastanawiałeś się kiedyś, na jakiej podstawie pada takie stwierdzenie, jak niżej opisane w jednej z publikacji:


W Księdze Malachiasza 3:1-3 (odczytaj) opisano okres — od roku 1914 do początków 1919 — w którym pomazańcy, „synowie Lewiego”, mieli zostać oczyszczeni. W tym czasie Jehowa Bóg, „prawdziwy Pan”, wraz z Jezusem, „posłańcem przymierza”, dokonali inspekcji wśród osób służących w duchowej świątyni. Po otrzymaniu niezbędnego skarcenia oczyszczony lud Jehowy był przygotowany, żeby wziąć na siebie kolejne zadania. W roku 1919 został ustanowiony „niewolnik wierny i roztropny”, który miał zapewniać pokarm duchowy we właściwym czasie (Mat. 24:45). Słudzy Boży zostali wreszcie wyzwoleni z niewoli Babilonu Wielkiego. Od tej pory dzięki niezasłużonej życzliwości Jehowy coraz lepiej rozumieją Jego wolę i pogłębiają swoją miłość do Niego. Zaznawanie takich błogosławieństw sprawia im wielką radość! (w16/11 s.30)

Pytanie jest zasadne, dlatego, że naszym zdaniem NIE ma żadnych dowodów na takowe stwierdzenia. W zasadzie, to każdy mógłby tak powiedzieć i ustanowić się w roku 1919 "niewolnikiem wiernym i roztropnym". Nas interesują dowody. A podobno CK JW i ich wierzenia opierają się na dowodach.  A zatem zapraszamy Cię do udowodnienia tej kwestii i teorii podanej przez panów z CK. Oczywiście chodzi tylko i wyłącznie o biblijne dowody.

Sprawa jest o tyle poważna, że to kolejna data na której opiera się doktryna CK JW. A jak zapewne pamiętasz w Strażnicy z lutego 2017 roku,  strona 26 - CK JW twierdzi, że może się mylić przy wyjaśnianiu określonych doktryn.

A więc otwarcie twierdzimy, że i w tej kwestii - roku 1919 - popełnili kardynalny błąd. Dlaczego? Dlatego, że nie mają żadnych dowodów, które potwierdzałyby ich teorie. A jak wspomnieliśmy - dosłownie każdy - łącznie z nami, może stwierdzić, że w jakimś tam czasie nastąpiło to i tamto. Albo, że nastąpiła "niewidzialna obecność". Skoro coś jest niewidzialne i Biblia nie mówi o tym otwarcie, to jak to udowodnisz?

Oczywiście próbuj drogi Świadku. Jeżeli kiedykolwiek to przeczytasz, to zostaw w komentarzu informację na ten temat, czyli na biblijne dowody na rok 1919.

I ponownie zachęcamy Cię do wyciągania samodzielnych wniosków, a nie ślepego podążania za teoriami, które nie mają konkretnego fundamentu biblijnego. Nie wierz w każde słowo, które kierują do Ciebie zwykli ludzie uważający się za wybrańców Boga, bo możesz ponieść porażkę na całej linii.

Innymi słowy udowodnij sam sobie, że wydarzenia z roku 1919 ustalone przez CK JW są prawdziwe i Ty sam potrafisz je uzasadnić.

A więc do dzieła. Pokaż, że wiesz, w co wierzysz i komu zaufałeś. Cierpliwie czekamy. I pamiętaj - tylko Biblia, a nie publikacje.


(44): (...)Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, J 8]0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.