Czy jesteś w stanie to zrozumieć? - cz.1

0

Pytanie tytułowe skierowane jest bezpośrednio do Ciebie szanowny Świadku. Otóż wielokrotnie wspominaliśmy już o tym, że ludzie którym powierzyłeś swoje życie i którym bezgranicznie ufasz, nie mówią Ci wszystkiego. A nawet więcej - dowody wskazują jednoznacznie, że jesteś okłamywany i to wprost.Nie obraź się, ale metody stosowane przez CK JW wskazują na to, że uważają Cię za człowieka, który bez względu na to, co powiedzą i zrobią i tak bezkrytycznie wszystko przyjmie. Po prostu CK zakłada, że NIE jesteś na tyle inteligentny, aby pojąć to, że mówią kłamstwa, nawet wtedy, kiedy mówią Ci to prosto w twarz.

To niesamowite, ale oni naprawdę nie szanują tych, którym mają zapewnić przewodnictwo. Uważają, że jesteś tak zahipnotyzowany, że mogą robić co chcą i jak chcą, a Ty i tak będziesz ich uważać za ludzi przekazujących boskie orędzie.

Przykład, to jeden z filmów prezentowanych w styczniu w TV JW. Choć nie czytamy, ani nie oglądamy tego typu materiałów, to jednak akurat ten przypadkowo wpadł nam w ręce. I nie chodzi o całość tego przedstawienia, ale o materiał zatytułowany "Odważne zachowywanie niezłomności w czasie prób". Jesteśmy wręcz zszokowani tym, w jaki sposób Twoje CK JW mówi wprost o pewnych sprawach, które są kłamstwem, a niemalże nikt z JW, prawdopodobnie łącznie z Tobą, nie odnosi się do tego krytycznie, lecz przyklaskuje zadowolony, że objawiono mu historyczną "prawdę".

Jeżeli właśnie w tej chwili obraziłeś się i nie zamierzasz więcej czytać, to cóż - dalej możesz bezgranicznie ufać i ślepo podążać za CK, bo jesteś z pozoru wolnym człowiekiem. A więc nie dowiesz się, o co dokładnie chodzi.

Jednak jeśli masz choć trochę ambicji w tym temacie i nie pozwolisz, aby kolokwialnie mówiąc - robili z Ciebie głupka - to zwróć uwagę na kilka fragmentów z tego filmu, gdzie przyznają się do tego, że przez dziesiątki lat wprowadzają swoje owce w błąd i zasłaniają się przy tym Biblią i jaśniejszym światłem.

Obejrzyj materiał i zastanów się nad kilkoma elementami, które podkreślono w filmie.

Uwypuklono tam, iż Russell wypowiedział proroctwo dotyczące końca czasów pogan, co w ówczesnym zrozumieniu dotyczyło końca systemu rzeczy, Armagedonu i wszystkiego, co wg. proroctw i zrozumienia CK jest z tym związane. Innymi słowy było to proroctwo, na którego spełnienie czekają teraz JW. Ówczesne wypowiedziane przez Russella się nie spełniło. I nie mów, że później przyszło jaśniejsze światło, bo z tzw. jaśniejszym światłem nie ma to nic wspólnego. To  były po prostu zwyczajne kłamstwa dotyczące, jak mówiły ówczesne publikacje - końca świata.

A więc szanowny Świadku - otwarcie mówią, że wypowiedzieli kłamstwa i uważają, że jest to Ci zupełnie obojętne. I choć w większości przypadków tak jest, to mamy nadzieję, że Ty drogi czytelniku dostrzeżesz jakich manipulacji na przełomie dziesiątków lat dopuszczało i nadal dopuszcza się CK JW.
Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego krótkiego materiału, choć trochę czujesz się zobligowany do dalszych poszukiwań i sprawdzenia, czy to, w co wierzysz jest zgodne z rzeczywistą, biblijną prawdą. Oby tak się stało.

JEHOWA BÓG pozwala rozpoznać swych prawdziwych posłańców. Czyni to, gdy urzeczywistnia orędzia, które przez nich przekazuje. Potrafi też zdemaskować fałszywych posłańców. Jak tego dokonuje? Ich znaki i przepowiednie obraca wniwecz, czym dowodzi, że są samozwańczymi wieszczami, których orędzia w gruncie rzeczy opierają się na fałszywym rozumowaniu, głupocie i cielesnym sposobie myślenia.(w97 1.5 s.8 ak.1)


Podsumowując: 

Orędzie wypowiedziane przez CK i wspomniane ww artykule nie urzeczywistniło się. A to dopiero kropla w morzu. Czy jesteś jednak w stanie to zrozumieć? Czy pojmujesz, kto jest fałszywym posłańcem?

Przykładowe cytaty z publikacji:


„Licząc 2520 lat od owego czasu doprowadza nas do R. P. 1914; i obliczając ściśle, według chronologji biblijnej, przychodzimy do wniosku, że czasy pogan skończyły się 1-go sierpnia 1914. Wobec tego data ta miała zaznaczyć koniec świata, gdy zdarzenia przepowiedziane miały się zacząć spełniać, by tem wykazały koniec tego porządku rzeczy” (Ucisk świata – dlaczego? Lekarstwo 1923 s. 27-28).

„Ostatni król Izraela został obalony w 606 r. przed Chrystusem. Z tą chwilą zaczęły się czasy pogan. (...) Okres ten musiał dokładnie upłynąć i skończyć się 1-go sierpnia 1914 roku. Zatem koniec czasów pogan i koniec świata muszą niezbędnie oznaczać czas początku nowego świata” (Pożądany rząd 1924 s. 23-24).

  „Według kalendarza żydowskiego Czasy Pogan skończyły się 1-go sierpnia 1914. Ta data z prawnego punktu widzenia oznacza koniec świata” (Pociecha dla ludzi 1925 s. 14).


PS.:
W dalszym ciągu twierdzimy, że wielu JW działa nieświadomie i w ten sam sposób popiera działania CK JW. Stąd w głównej mierze, to CK JW jest odpowiedzialne za głoszenie kłamstw, choć posługuje się przy tym JW.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.