CK JW i podwójne standardy - kto w to uwierzy?

0

Wielu nie zdaje sobie sprawy w jaki sposób podejmowane są decyzje w Centrali Świadków Jehowy. Ba, nawet sami Świadkowie nie mają często o tym zielonego pojęcia, sądząc, że są one głęboko rozważane pod kierownictwem Ducha Świętego. I w zasadzie mogliby tego oczekiwać od swoich przywódców duchowych, bo przecież sprawa dotyczy często spraw mających wpływ na życie wielu ludzi i ich rodzin.Niestety  często nie wygląda tak, jak wyglądać powinno. Decyzje mające wpływ na czyjeś życie podejmowane są na zasadzie głosowania, gdzie "wygrywa" większość głosów. Panowie z CK JW głosują nad jakąś sprawą jak w Sejmie. Z tym, że jeśli ktoś w ostatniej chwili zmieni zdanie, to szala przeważy na drugą stronę i na przykład "jaśniejsze światło" będzie inne niż gdyby osobnik zmieniający zdanie zagłosował inaczej. Pół biedy, kiedy sprawa dotyczy np. koloru ścian na sali. Gorzej, kiedy od określonej decyzji zależy życie ludzkie i to dosłownie.

Jako Świadek Jehowy nie masz pojęcia, co dzieje się w Centrali, za kulisami sceny. Nie masz, bo w zasadzie Cię to nie interesuje. Nie interesuje, bo CK JW uchodzi w Twoich oczach za uświęcone grono, które cokolwiek powie lub zrobi ma boską akceptację. Co więcej, nie wierzysz w nic ponad to, co nie zostało zatwierdzone przez ten "kanał łączności".  Nie interesuje Cię zupełnie nic, bo przecież poznałeś "prawdę" i nic Ci więcej nie potrzeba. Ci, którzy wypowiadają się negatywnie o tych ludziach uchodzą w Twoich oczach za obłąkanych odstępców. Za ludzi, którzy popełniają grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Tak -  wg Ciebie to kłamcy siejący zgorszenie.

Nic nie jest w stanie przekonać Cię, że CK JW to zwyczajni ludzie prowadzący dochodowy, nieopodatkowany interes z oddziałami niemalże na całym świecie. Nic, bo przecież wiesz lepiej, bo przecież sprawdzałeś wszystko dokładnie. Element po elemencie, słowo po słowie, litera po literze. Wszystko dokładnie pasowało. To żelazna logika skierowała Cię na tory organizacji - "jedynej i prawdziwej".

A teraz nic nie naruszy twych solidnie zbudowanych fundamentów. Wiesz dokładnie i jesteś głęboko przekonany i na 100% pewny, że oni zawsze mówią prawdę, że nie mylą się celowo, że nie kłamią. To ludzie, których powołał Bóg i tylko dzięki nim rozumiesz Biblię i masz cel na przyszłość. Gdyby nie oni, to Twoje życie nie miało by sensu. Błąkał byś się w otchłani świata pośród ludzi z narodów, a tak jesteś u boku namaszczonych przez Stwórcę ludzi i ramię w ramię możecie działać, aby ratować innych przed nadciągającą zagładą.

Nie interesuje Cię to, że w przeszłości CK JW przepowiadało niejednokrotnie koniec świata, że żonglowało datami, że zmieniało całkowicie "prawdę" i tworzyło nową "prawdę" i trwa to do dziś.
Masz to w głębokim poważaniu, że ich decyzje przyczyniły się do uśmiercenia wielu ludzi i że nadal umierają ludzie w wyniku ich decyzji. Lekceważysz całkowicie to, że "prawdy" tworzone przez CK JW nie mają uzasadnienia biblijnego. Lekceważysz, bo ich słowa są niemalże jak słowa Boga.

Na każdy zarzut, co do wiarygodności CK  masz odpowiedź. Potrafisz usprawiedliwić wszystko, nawet wykorzystywanie seksualne niewinnych dzieci i ukrywanie pedofilii. Wszyscy, którzy twierdzą inaczej niż Ty, to perfidni kłamcy, bo to oczywiste, że CK JW, to prawi ludzie, których wybrał sam Jezus.

Przerażają mnie ludzie sprawujący władzę, którzy do podobnych w istocie spraw potrafią zastosować równocześnie dwa rodzaje norm. Z jednej strony gotowi są spowodować, że zwykli ludzie –mężczyźni, kobiety, dzieci – tracą domy i pola, są bici i torturowani, gwałceni i zabijani – a to wszystko z powodu odmowy zapłacenia w legalny sposób ceny za legitymację przynależności do organizacji, która jest – we wszystkich swych intencjach i celach – rządzącą instytucją ich kraju. Z drugiej zaś strony mówią ludziom z innego kraju, że mogą dawać oficerom łapówki za dokument, który fałszywie zaświadcza, że odbyli służbę wojskową i znajdują się w pierwszej rezerwie armii.
Wszystko to jest dla mnie szokujące. I niezależnie od tego, jak szczerzy byliby niektórzy spośród tych ludzi, wszystko to pozostaje dla mnie rzeczą przerażającą. Osobiście nie potrafiłem pojąć, jak to się dzieje, że dorośli ludzie nie potrafią dostrzec w tym wszystkim niekonsekwencji, nie czują odrazy do takiego postępowania, nie są głęboko poruszeni skutkami, jakie wywołuje ono w życiu ludzkim. W końcu wszystko to przekonało mnie, że „lojalność wobec organizacji” może prowadzić ludzi do niesamowitych wniosków, umożliwiać im usprawiedliwianie największych niesprawiedliwości, zwalniać z wyrzutów sumienia będących konsekwencją cierpień spowodowanych przez ich decyzje.
Kryzys Sumienia 

Myśl co chcesz i jak chcesz. Nie zmieni to jednak faktów, że CK JW to ludzie, którzy zabrnęli już tak daleko w generowaniu półprawd i stosowaniu podwójnych standardów, że nie mają odwrotu. To znaczy mają, ale nigdy tego nie zrobią.

Świadku Jehowy -  choć i tak tego nie przeczytasz ( a może kiedyś przeczytasz), to wiedz, że nikt bezpośrednio nie oskarża Cię o jakieś zbrodnie czy stosowanie podwójnych standardów. Jesteś tylko ofiarą manipulacji CK JW. Niestety smutne jest to, że ta manipulacja sięga tak daleko do Twego umysłu i podświadomości, że niemalże nic nie jest w stanie przekonać Cię, iż tkwisz w kłamstwie. Mamy jednak nadzieję, że Ty i wielu Twoich współbraci kiedyś zrozumie, co tak naprawdę znaczą słowa "prawda cię wyzwoli".


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.