Bardziej błogosławioną rzeczą jest(...)

0


Pan Jezus kładł duży nacisk na pomoc ludziom, nie tylko tą duchową, ale również fizyczną. Miał świadomość, że jest to potrzebne. Ludzie, którzy nie mieli zaspokojonych podstawowych potrzeb, nie byli często w stanie skoncentrować się na tym, co On miał im do przekazania.
Choć nie zawsze mamy możliwość udzielić komuś osobistego wsparcia, to czasem możemy wesprzeć różnych ludzi na inne możliwe sposoby.

(12): Wszystko więc, co chcecie, aby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie(...). [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Mt 7]

Opcji jest więc wiele. Jeżeli chcesz wesprzeć kogoś na odległość, to zawsze można znaleźć ludzi, którzy takiej pomocy potrzebują. A jeżeli ktoś chce pomóc tu bliżej, to wystarczy rozejrzeć się dookoła i dostrzec, że nie brakuje ku temu możliwości.

W dziale Pomagajmy, co jakiś czas będziemy prezentować różne przykładowe fundacje czy stowarzyszenia, które udzielają pomocy w różnych miejscach świata, w tym w Polsce. Oczywiście większość ludzi ma ograniczone środki, ale symboliczna złotówka może uratować czyjeś życie, a nas niewiele kosztować.

Z pewnością życie mija bardzo szybko, ale życie tylko dla siebie nie daje prawdziwej satysfakcji, czyż nie? A co Ty o tym myślisz?

(34): Przeciwnie, sami wiecie, że te ręce służyły zaspokajaniu potrzeb moich i tych, którzy są ze mną. (35): We wszystkim wam pokazałem, że tak pracując, musimy wspierać słabych i pamiętać o słowach Pana Jezusa, który powiedział: Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać niż brać. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Dz 20]


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.