Religia prawdziwa? Na sto procent!

1

Na sto procent! Wierz lub nie, ale jeszcze całkiem niedawno było to nasze ulubione powiedzenie.  

"Na 100% to jest religia prawdziwa, sprawdziłem wszystko i wiem,  że tak jest. Nikt nas nie przekona, że jest inaczej. W zasadzie nie ma takiej możliwości, bo sprawdziliśmy wszystko. Jak nie ta religia, to jaka? Tylko tutaj widać 'prawdziwą' jedność i miłość. To niemożliwe  żeby było inaczej.(itd)"

Ulubione powiedzenie członka naszej rodziny jest inne: "nigdy nie mów nigdy". I powiemy Wam, że coś w tym jest. Choć przekonani byliśmy o prawdziwej prawdziwości religii prawdziwej, to teraz wiemy jedno - PRAWDĄ i ŻYCIEM jest tylko Jezus Chrystus. 

Czy w świecie pełnym zakłamania i fałszu może istnieć instytucja - religia prawdziwa? Skoro "cały świat podlega mocy niegodziwca", to cały. Religia w szatana ręku, to kolejna marionetka do realizacji określonych celów. I podobnie jest z wyznaniem JW. Jest to jednak tutaj czysty majstersztyk. Dlaczego?

Dobrze zorganizowani, w większości wysokie mierniki moralne, głoszenie, budowy, zbory, kongresy, szkolenia, starsi, nadzorcy obwodu, Biblia, całkiem miłe towarzystwo. I wychowawczy przez to charakter tej organizacji. Wielu gdyby nie trafiło do JW mogłoby zmarnować swoje  życie lub zrobić wiele błędów. I tutaj nie można powiedzieć, że bycie JW nie pomaga wyprostować wielu rzeczy. Bo w istocie pomaga. A więc pozornie wszystko by się zgadzało. A jednak - nie do końca. 

Podkreślimy tylko jedną sprawę z WIELU, która jest fałszywa. Pan Jezus - kim jest dla JW? No właśnie - wielu z Was wie. I to wystarczy żeby religia prawdziwa okazała się - NIEprawdziwa. Bo głosi kłamstwa.

 I tak 100% oryginalne okazuje się całkiem nieźle podrobionym falsyfikatem. Przykre, ale prawdziwe. I choć rzeczywiście ludzie w organizacji są całkiem OK, to nie zmienia to faktu, że głoszą kłamstwa. Tak - sami głosiliśmy kłamstwa. Aby jednak do tego dojść trzeba włączyć krytyczne myślenie i przede wszystkim - samodzielne myślenie.

Uważasz, że sam sprawdziłeś wszystko i wiesz, że JW to religia prawdziwa? A my Ci mówimy, że NIE masz racji. Ktoś z nas kłamie - Ty albo my. Tylko kto? Sprawdź jeszcze raz, a może zrozumiesz.

Druga sprawa, to samo pojęcie - religia prawdziwa. I znów niejeden JW upiera się, że Bóg miał i ma swoją wybraną organizację - swoją religię i jest nią oczywiście organizacja JW. Ciekawe jednak w jaki sposób można to uzasadnić? W ogóle można? Raczej nie. Dlaczego? Bo od samego początku Bóg nie wybrał żadnej organizacji czy religii, lecz naród - NARÓD WYBRANY. Był nim i nadal jest naród żydowski. A skoro jest, to nikt inny nie mógł zająć jego miejsca. Ponadto w Słowie Bożym wyraźnie czytamy, iż:

Dzieje 10:34,35:

(34): Wtedy Piotr otworzył usta i rzekł: "Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy. (35): lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe. [Przekład Nowego Świata, Dz 10]

W każdym narodzie człowiek może być godny upodobania Pana. Nie ma tu mowy, że musi należeć do organizacji JW. Zresztą zastanów się do jakiej religii należeli Abraham, Daniel, Dawid, Jeremiasz itp.? Do żadnej - należeli do narodu wybranego, byli jego częścią.
A naród to NIE religia w sensie instytucjonalnym, z jej prawami, administracją, finansami itd. Naród NIE równa się religia. I nie można zajmować czyjegoś miejsca tylko dlatego, że tak się uważa.

CK JW zajęło miejsce narodu żydowskiego i uważają się za szczególnie wybrana grupę osób. Co ciekawe nadal istnieją też tzw. Badacze Pisma Świętego i oni też uważają się za wyjątkowych i wybranych przez Boga. A skoro tak, to istnieją już dwie "religie prawdziwe", czyż nie? Do nieba wybiera się już razem 288.000 (tys.) osób - tj. 2 x 144.000, bo Badacze PŚ też mają takową grupę.

Czy nie dostrzegasz w tym absurdu? Zastanów się i przeanalizuj też myśli z artykułu Izrael odrzucony? lub Drugie (inne) owce. Słowo Boże wyraźnie podkreśla, że Żydzi to jedna grupa owiec, a reszta osób to poganie. Do jakiej grupy Ty należysz? Z dużym prawdopodobieństwem do pogan. Pytanie jednak brzmi, czy do chrześcijan pochodzenia pogańskiego? To już nie jest takie oczywiste.

Ponownie zachęcamy Cię do samodzielnego sprawdzenia, czy w istocie wiesz kim jesteś i do kogo należysz. Wiele wskazuje, że nie jest tak jak uważa CK JW. Nie bądź łatwowierny - sprawdź.1 komentarz:

  1. TAK znam powiedzenie na 100 %, dzisiaj już wiem , że nic nie jest na 100 % w tej religii, a przekład nowego świata to faktycznie " nowe tłumaczenie " mocno dostosowane do nauk i wierzeń . Powoli dość mam już religii, nie pozostało nic jak Rzymian 10:9

    OdpowiedzUsuń

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.