Chcesz zostać Świadkiem Jehowy? STOP!

0Świadkowie Jehowy - sprawiający dobre wrażenie ludzie - przez wielu podziwiani za trzymanie się sztywnych zasad i nieustępliwość w wielu kwestiach, przez innych znienawidzeni - za pukanie do drzwi i wytyczne, które dla wielu wydają się kontrowersyjne.

A jak jest z Tobą? Jeżeli byłeś Świadkiem lub jesteś nim, bo musisz, to sam wiesz jak jest. Dopóki płyniesz z prądem i nie zadajesz pytań, to wszystko wydaje się być w najlepszym porządku. Jeśli pojawiają się w Twojej głowie pytania i wątpliwości - nie jest już tak fajnie.

Co jednak, jeśli jesteś zafascynowany tą religią, tym otoczeniem, tym porządkiem i zorganizowaniem, o którym sami Świadkowie Jehowy tak wiele mówią i którym reklamują swoją organizację?

No cóż - z doświadczenia możemy powiedzieć tylko jedno. Pięć razy pomyśl zanim zdecydujesz się oddać im swoje życie. Tak - piszemy IM, gdyż choć Świadkowie na prawo i lewo krzyczą, że swoje życie oddajesz Bogu, a nie im, to jednak jest zupełnie inaczej niż Cię zapewniają. Dlaczego?

Ten blog wyjaśnia wiele spraw. Zapoznaj się z materiałami tutaj zawartymi. Zwróć uwagę na historię tej organizacji (i w ogóle każdej innej jeśli jesteś jakąś zainteresowany), na jej poczynania w czasie.

Nie kieruj się tylko tym, co obecnie widzisz. Nie sugeruj się piękną mową i obietnicami życia wiecznego na tej ziemi, rajem, pięknymi obrazami w ich książkach, miłą atmosferą na spotkaniach, czy wypasionych zgromadzeniach.

Jeżeli coś wygląda za ładnie i porządnie, z dużym prawdopodobieństwem kryje się za tym drugie dno. I właśnie poszukaj tego dna. Dokładnie wszystko zbadaj.

Świadkowie Jehowy potrafią gładko posługiwać się Biblią, zwłaszcza w tematach im dobrze znanych i powtarzanych na zebraniach. To jednak, że płynnie przewracają kartki w Biblii, nie znaczy, że mówią Ci prawdę.

Prawdopodobnie nie znasz Biblii i to, co mówią wydaje Ci się logiczne. Uwierz lub nie - takie jednak NIE JEST. To wyuczone, po tysiąckroć powtarzane i wyrwane z kontekstu elementy, które mają poprzeć tezy stawiane przez ich ciało kierownicze - kilku starszych panów, którzy zarządzają tą organizacją. Zbadaj kim są i skąd się wzięli. Dlaczego uważają się za wyjątkowych?

Z pewnością zauważyłeś też, że na zebraniach Świadkowie analizują materiał zawarty w Strażnicy. Przykładają do tego dużą uwagę i odpowiadają, jak dzieci w szkole na pytania do poszczególnych akapitów. Twierdzą, że w ten sposób studiują Biblię.

To kolejny manewr z ich strony, w który święcie wierzą. Tak naprawdę powtarzają każdego tygodnia to, co mówi czasopismo Strażnica, a NIE Biblia. Zauważ, że często w dyskusjach powołują się właśnie na Strażnicę, a nie Biblię. Mówią: "a Strażnica mówi tak, a tak", "w Strażnicy tej i tej możemy przeczytać" i tym podobne zdania. Zastanów się, dlaczego tak jest? Czyżby zwykłe czasopismo miało dla nich większą wartość niż Słowo Boże?

Głośno krzyczą, że tak nie jest - a jednak jeśli ktoś wytknie im, że Strażnica nie mówi tak, jak Biblia, jest napiętnowany. Zauważ, że NIE możesz w tej organizacji mieć własnego zdania - innego niż mówi Strażnica. Wiedziałeś o tym?

Jeśli chodzi o samą Biblię, to Świadkowie Jehowy opowiadają kłamstwa, w które jednak mocno wierzą. W większości są zwiedzeni i Ciebie też zwodzą. Większość spraw, które omawiają z dużą pewnością siebie - jest po prostu wymyślną fantastyką dostosowaną do potrzeb organizacji.

Co więcej - ich sama Biblia w tzw. Przekładzie Nowego Świata (ang. New World Translation) jest też wysoce zmanewrowana i dostosowana do ich nauczania. W szczególności Nowy Testament. W tym blogu zwracamy na to uwagę. Sprawdź.

Są też kwestie, o których Świadek nie mówi, a jednak się dzieją. Przykładowo, co się stanie, jeśli ktoś zostanie ŚJ, a później postanowi odejść z tej organizacji? Czy wiesz, że wszyscy odwrócą się od Ciebie i to w mgnieniu oka? Zapytaj ich o tę kwestię. Mają ciekawe wytłumaczenie i podpierają się Biblią, ale jak zawsze tekst wyrywają z kontekstu. W zasadzie mówią to, co przekazano im w Strażnicy. Są też inne sprawy, o które warto zapytać - np. kwestia krwi.

Pamiętaj, że jeżeli nie orientujesz się w Biblii, to Świadkowie Jehowy są w stanie wmówić Ci wszystko. Przy czym ich działania zgodnie ze szkoleniami, które odbywają, są subtelne i przemyślane. Jeżeli bez wiedzy biblijnej zaczniesz z nimi dyskutować, to wmówią Ci, co chcą.

Nie rezygnują również z rozmów z dziećmi. I tutaj kryje się największe niebezpieczeństwo. Dlatego nie pozwalaj na rozmowy ŚJ z dziećmi. Mogą skazić je swoją filozofią, co po wielu latach zaowocuje. Chroń więc swoje dzieci!

W czasach powszechnego dostępu do Internetu możesz przeszukać też te zasoby. Dowiesz się o wielu kontrowersyjnych sprawach, a nawet światowych aferach. Znajdziesz archiwalne nagrania, wypowiedzi i niespełnione proroctwa. Poznasz historię i korzenie tej korporacji religijnej.

A zatem szukaj, sprawdzaj i analizuj. Nie poprzestawaj na powierzchownej wiedzy i tym, co widzisz na co dzień. Stojaki na ulicy i elegancko ubrani ludzie, to tylko czubek góry lodowej. To co najistotniejsze ukryte jest głęboko pod wodą.

Z drugiej strony największym przeciwnikiem Świadków Jehowy są ich własne publikacje i tzw. jaśniejsze światła. Zanim podejmiesz jakieś decyzje możesz też to przeanalizować.

I nie łudź się - nie istnieje coś takiego jak religia prawdziwa. To mit stworzony na potrzeby manipulacji ludźmi. Organizacja Świadków Jehowy wykorzystuje i podszywa się pod "anioła światłości" i zwodzi nie tylko siebie, ale też innych.


PODSUMOWANIE.

Główne założenie, aby nie zostać oszukanym przez kogokolwiek, to sprawdzenie wszystkiego na miarę swoich możliwości. Nie jest to trudne w erze powszechnego dostępu do informacji.

Świadkowie Jehowy sami są zwiedzeni i oszukani. Często nieświadomie okłamują innych wierząc, że to, co mówią jest zgodne z prawdą. Dlaczego? Sami nie chcą niczego sprawdzić i ogólnie zakazuje im się weryfikacji tego, co mówi Strażnica, z tym, co mówią inne źródła.

Panuje tam też wysoki poziom ignorancji tzn. wszystko, co nie jest zgodne z tym, co jest napisane w Strażnicy - zignoruj. Stąd przeciętny Świadek ufa tylko w to, co napisano w ich własnych publikacjach, choćby sam szatan był redaktorem naczelnym.

A więc - chcesz zostać Świadkiem Jehowy? Dokładnie wszystko sprawdź, a potem dopiero podejmuj decyzje. Choć my NIE POLECAMY tej organizacji.

To tak w telegraficznym skrócie. Reszta należy do Ciebie. Nie daj się oszukać.


NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! RELIGIA STRAŻNICY CZY INACZEJ TAK ZWANI ŚWIADKOWIE JEHOWY (JW.ORG), TO NIE JEST RELIGIA PRAWDZIWA. WPROWADZAJĄ LUDZI W BŁĄD GŁOSZĄC FAŁSZYWE POGLĄDY POZORNIE OPARTE NA BIBLII, A W RZECZYWISTOŚCI NA PRYWATNYCH PRZEMYŚLENIACH KILKU OSÓB Z USA. POGLĄDY TE PREZENTOWANE SĄ NA ŁAMACH CZASOPISMA "STRAŻNICA". REDAKTOREM NACZELNYM TEGOŻ CZASOPISMA JEST TZW. CIAŁO KIEROWNICZE ŚWIADKÓW JEHOWY Z SIEDZIBĄ W WARWICK - USA. 
CHOĆ WIELU ZE ŚWIADKÓW JEHOWY NIEŚWIADOMIE GŁOSI KŁAMSTWA, TO W SPOSÓB ŚWIADOMY ODDZIAŁUJĄ ONI NA SPOŁECZEŃSTWO. Z POZORU ICH ZACHOWANIE I DZIAŁANIA NIE WYRZĄDZAJĄ LUDZIOM KRZYWDY. JEDNAKŻE PERMANENTNA MANIPULACJA I COTYGODNIOWE WTŁACZANIE JEDNYCH I TYCH SAMYCH FAŁSZYWYCH TREŚCI POZBAWIA ICH SAMYCH I KAŻDEGO KTO SIĘ DO NICH PRZYŁĄCZA ŚWIADOMEJ KONTROLI NAD WŁASNYM ŻYCIEM. JAK KROPLA DRĄŻY SKAŁY - TAK FILOZOFIA ŚWIADKÓW JEHOWY MOŻE ZRUJNOWAĆ TWOJE ŻYCIE - A ZWŁASZCZA WIĘŹ Z BOGIEM. 
PAMIĘTAJ TEŻ, ŻE: 
- SZCZEGÓLNIE PODATNE NA CHEMICZNE DZIAŁANIE KŁAMSTW ŚWIADKÓW JEHOWY SĄ DZIECI. NIE POZWÓL IM NA KONTAKT Z TĄ ORGANIZACJĄ. 
- WIELU ZE ŚWIADKÓW JEHOWY TO PORZĄDNI I PRAWORZĄDNI LUDZIE - JEDNAKŻE ZINDOKTRYNOWANI FILOZOFIĄ STRAŻNICY GOTOWI SĄ NA WIELKIE POŚWIĘCENIA W IMIĘ POGLĄDÓW POZORNIE OPARTYCH NA SŁOWIE BOŻYM. W IMIĘ TYCH POGLĄDÓW GOTOWI SĄ POŚWIĘCIĆ ŻYCIE SWOJE I WŁASNYCH DZIECI. PRZY CZYM WIĘKSZOŚĆ Z NICH IGNORUJE WSZYSTKO, CO NIE JEST ZAAKCEPTOWANE PRZEZ ICH CIAŁO KIEROWNICZE - CHOĆBY SAM CHRYSTUS MÓWIŁ IM, IŻ CZYNIĄ ŹLE I MÓWIĄ KŁAMSTWA. WAŻNIEJSZE DLA NICH JEST, CO NAPISANO W STRAŻNICY, NIŻ TO, CO MÓWI BIBLIA. TAKIE SĄ FAKTY.
- WIELU Z NICH TO NIEWINNE OFIARY MANIPULACJI KORPORACJI STRAŻNICA 
ZANIM SIĘ DO NICH PRZYŁĄCZYSZ - POMYŚL I WSZYSTKO DOKŁADNIE SPRAWDŹ! PÓŹNIEJ MOŻE BYĆ JUŻ ZA PÓŹNO.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.