Świadek Jehowy mówi - już prawie wielki ucisk.

2Jest koniec marca 2020 roku. Epidemia koronowirusa w Polsce trwa - i to prawdopodobnie dopiero początek tego, co przed nami. W jaki sposób Świadkowie Jehowy podchodzą do epidemii? Żyją w swoim świecie i roznoszą zapewne informacje, że już niedługo "wielki ucisk", bo rozpoczęła się zaraza.

To co jest, to widać. Jednakże informowanie o tym, że to już prawie wielki ucisk, to koleje wprowadzanie w błąd współwyznawców przez nadgorliwych Świadków i ciało kierownicze. Co więcej, to okłamywanie innych - i to po raz kolejny.

Oczywiście można wysunąć wniosek, że słowo "już wkrótce" ma szerokie znaczenie i może być dowolnie interpretowane. Jako jednak Świadek wiesz, że oznacza to też bardzo krótki okres przed rozpoczęciem się jakiegoś wydarzenia. I właśnie w tym kontekście głosisz i mówisz swoje proroctwa. I w tym znaczeniu deklamuje je twoje ciało kierownicze.

Szanowny Świadku - po raz kolejny prosimy Cię - zacznij samodzielnie myśleć i samodzielnie czytać Biblię. Jak to zrobisz, to dowiesz się między innymi, że tzw. wielki ucisk nie nastanie, dopóki nie objawi się Antychryst i nie zostanie przez naród Żydowski odbudowana świątynia w Jerozolimie. Musi zostać odbudowana, bo właśnie tam ma zasiąść Antychryst i obwołać się Bogiem i to jego Żydzi i większość świata ma przyjąć i oddać mu cześć.

Innymi słowy wyznacznikiem czasów rozpoczynających wielki ucisk będą wydarzenia w Izraelu. I dotyczy to przede wszystkim narodu żydowskiego. Śledź relacje z rejonu bliskiego wschodu, a zobaczysz jak tam kształtuje się sytuacja.

Wysil się choć trochę i samodzielnie badaj proroctwa biblijne. Nikt nie mówi, że nie będzie wielkiego ucisku. Będzie, jednakże o wielu sprawach opisanych w Biblii nie masz zielonego pojęcia, bo nie piszą o tym w twojej Strażnicy. Stąd problem i poplątanie z pogmatwaniem, z tym czego Cię nauczyli, a z tym co ma naprawdę się zdarzyć.

A więc przed nami:


zarazy, głód,wojny i wieści wojenne, pochwycenie Kościoła, objawienie się Antychrysta (syna zatracenia) i fałszywy pokój zawarty na świecie, nadejście dnia Pańskiego i wystąpienie olbrzymich kataklizmów na ziemi, wielki ucisk wybranych - Żydów, znakowanie znamieniem bestii wszystkich ludzi na świecie, widzialny powrót Pana Jezusa na ziemię.

Zauważ też, że tzw. dzień Pański, to coś innego niż wielki ucisk. Jak w końcu zrozumiesz też, że Żydzi to naród wybrany i to wokół nich mają rozgrywać się główne proroctwa, to może w końcu pojmiesz pozostałe wydarzenia.

Największym problem dzisiejszych ludzi jest ignorancja. Jako Świadek Jehowy nie jesteś od tego wolny. Ignorujesz wszystko inne niż to, co pisze w Strażnicy - a to poważny błąd. Włącz myślenie!2 komentarze:

  1. Zauważ też, że tzw. dzień Pański, to coś innego niż wielki ucisk. Jak w końcu zrozumiesz też, że Żydzi to naród wybrany i to wokół nich mają rozgrywać się główne proroctwa, to może w końcu pojmiesz pozostałe wydarzenia.

    No dobrze, że Ty zrozumiałeś i jesteś teraz taki oświecony. Tylko szkoda, ze każdy artykuł to rzucony temat , trochę ataku na świadków i zero rozjaśnienia tematu. Bo Ty przecież wiesz inni już nie muszą , bo po co .....

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy za wpis. Na tym blogu wyjaśnionych jest wiele spraw, także tych, o których wspomina Twój komentarz. Trzeba jednak z nimi na spokojnie się zapoznać. Niektóre artykuły rzucają tylko nieco światła na daną sprawę, ale starsze wpisy wyjaśniają je - choćby kwestia dotycząca narodu żydowskiego - to jest jeden z kluczy do zrozumienia innych kwestii. Poszukaj i sprawdź.
    PS. Obnażanie kłamstw i nazywanie ich po imieniu to nie atakowanie. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.