Proroctwa biblijne cz.1 - odbudowa trzeciej świątyni.

0

Jak już nie raz pisaliśmy żyjemy w szczególnym okresie czasu. Potwierdzają to wydarzenia, które rozgrywają się na naszych oczach. O wielu proroczych elementach, o których wspomina Słowo Boże nie wiedzą Świadkowie Jehowy i całkowicie lekceważone jest to przez całą korporację jw.org.
Jeżeli więc interesują Cię proroctwa, a masz mętlik w głowie z powodu wcześniej czytanych i zakorzenionych materiałów , to być może zainteresuje Cię to, co Biblia mówi o wydarzeniach bezpośrednio związanych z przyjściem antychrysta, wielkim uciskiem i tym podobnymi sprawami.

W miarę możliwości wskażemy na filmy i wykłady, które w prosty sposób ukazują, co ma się wkrótce wydarzyć - oczywiście w oparciu o Słowo Boże.

Zachęcamy Cię do ich samodzielnego przeanalizowania i wyciągnięcia wniosków. Jak zawsze nie musisz się ze wszystkim zgadzać. Masz wybór. Nie lekceważ jednak wszystkiego i nie ignoruj tylko dlatego, że nie pochodzą ze Strażnicy.


Na początek. 

Trzecia świątynia i jej związek z przyszłymi wydarzeniami. W Biblii znajdziesz proroctwa, które wprost mówią, że ma ona zostać odbudowana. Wydaje się wysoce nieprawdopodobne, a jednak Żydzi poczynili już ogromne przygotowania ku temu aby właśnie tak się stało. Są całkowicie przekonani, że uda im się tego dokonać i mają na to już zgromadzone środki. Oczywiście mają rację, że uda im się odbudować świątynię, bo tak mówi Słowo Boże.

Wielu z ortodoksyjnych Żydów nie rozumie jednak, że właśnie w III Świątyni zasiądzie nie Mesjasz Jezus Chrystus, ale mesjasz Antychryst. I to właśnie jego Żydzi posadzą na tronie w początkowym okresie tzw. jednego tygodnia.

Co ciekawe wiedza ta dla rzeczywistych chrześcijan nie jest niczym nowym. Jednak dla Świadka Jehowy, to coś, o czym się nie mówi na tzw. zebraniach, a więc i Ty mogłeś nigdy o tym nie słyszeć.

Niżej krótki film dokumentalny, który nieco naświetla sprawę.

Wersety biblijne, które warto rozważyć: Dan 9:27; Mat 24:15; 2 Tes 2:4; Obj 11:1.Pamiętaj, że tylko naświetlamy temat. Więcej informacji znajdziesz w kolejnych wpisach.

PS. Nie wszystkie materiały, które znajdziesz w Internecie są godne uwagi czy też poprawnie wskazują na to, co mówi Biblia. Uważaj zatem zwłaszcza, jeśli nie masz rozeznania lub dopiero niedawno jako Świadek Jehowy lub Ex-Świadek zacząłeś interesować się tematem.


(1): Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, (2): abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. (3): Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4): przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. [Biblia Warszawska, 2 Tes 2-4]

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.