Świadkowie Jehowy - gang, sekta, a może cicha mafia?

0

Skąd takie pytanie? Czy działalność ŚJ rzeczywiście NIE różni się od gangu, sekty czy mafii? Czy to dwa zupełnie inne światy? A może jednak nie? Jak Ty oceniasz tego typu instytucje? Czy to nie za ostra ocena? Widzisz to inaczej?


Ktoś, kto sympatyzuje ze ŚJ powie, że to obraźliwe określenie tak "wspaniałej i cudownej" organizacji religijnej. Może jednak warto prześledzić i zastanowić się czym jest gang w znaczeniu tegoż słowa i dopiero wyciągnąć wnioski?

Z drugiej strony, jeżeli nigdy nie należałeś do tej organizacji, to tak naprawdę NIE wiesz czym jest i jak działa od środka.

Gang - cóż to takiego?


To wieloczłonowa, hierarchiczna struktura, której celem jest prowadzenie ciągłej działalności przestępczej i czerpanie z niej zysków.


Świadkowie a gang.

I w jakiż to sposób organizacja świadków pasuje do tego opisu? Prześledźmy dalej charakterystykę gangu:


Charakteryzuje się wyraźnym podziałem zadań między członkami. Cechą wyróżniającą gang jest specyficzny styl życia osób do niego należących. Zaliczyć do niego można: negowanie norm obyczajowych i prawnych, określony ubiór, określony sposób spędzania wolnego czasu, przebywanie w wyznaczonych miejscach oraz kontrola przestrzeni (na przykład dzielnic) 


Czy dostrzegasz powiązania? Jeśli nie, to zauważ, iż:

1.-  wyraźny podział między członkami: zainteresowani, głosiciele, pionierzy, pionierzy stali, pionierzy specjalni, słudzy pomocniczy, starsi, nadzorcy obwodu, misjonarze, ciało kierownicze, namaszczeni, nie-namaszczeni i inni,

2. - specyficzny styl życia osób do niego należących: tutaj nic dodać nic ująć - specyficzny ubiór itd,

3. - określony sposób spędzania wolnego czasu: tylko w swoim towarzystwie, negowanie ludzi nie należących do grona itd,

4. - przebywanie w określonych miejscach: sale zgromadzeń, sale spotkań itp.,

5. - kontrola przestrzeni - podział terytorialny: zwłaszcza jeśli chodzi o tzw głoszenie i podział terenów, a dodatkowo tereny sal spotkań, sal zgromadzeń, biur oddziałów, biur głównych itp;

6.-  charakterystyczna, często niezrozumiała dla otoczenia mowa, pojęcia, zwyczaje;


Gang często zorganizowany jest na wzór przedsiębiorstwa prowadzącego działalność gospodarczą. Jego struktura może być mocno rozbudowana (na przykład Cosa Nostra) i może posiadać międzynarodowe powiązania (tak jak w przypadku karteli narkotykowych w Ameryce Południowej)


Świadkowie zarejestrowani są jako korporacja z rozbudowaną strukturą posiadającą międzynarodowe powiązania.

Charakterystyką gangu jest też kontrola osób do niego należących oraz prześladowanie czy nawet "likwidowanie" tych, którzy nie chcą już do niego przynależeć. Nie ma tu miejsca na indywidualne podejście czy też myślenie wbrew woli szefostwa gangu. 

W strukturze świadków Jehowy wyraźnie widać podobne podejście. Samodzielne myślenie bądź podważanie prawd objawionych CK JW jest wysoce niewskazane. Dodatkowo osoby, które nie zgadzają się otwarcie z naukami korporacji są "likwidowani" poprzez stosowanie ostracyzmu, tortury psychiczne, a ostatecznie wyrzucenie ze społeczności bez możliwości kontaktowania się z osobami pozostającymi w organizacji.  Innymi słowy jeśli raz przystąpiłeś do organizacji - nie możesz bez konsekwencji jej opuścić. Czy to nie typowe dla gangu lub sekty? Zasłanianie się fałszywie rozumianymi wersetami nic tu nie zmienia. Tak jak w gangu usuwa się i likwiduje jednostki niepodporządkowane lub chcące odejść, tak w korporacji JW niszczy się tych, którzy chcą ją opuścić.

Bardzo zbliżone, charakterystyczne elementy wyróżniające GANG dotyczą również sekty.

Czy jednak świadkowie prowadzą działalność przestępczą i osiągają z tej działalności określone zyski? 

Za ich działalność przestępczą można uznać m.in: 

 • - manipulacje mające na celu pozyskanie nowych członków do organizacji, 
 • - niepełna wiedza na temat prowadzonej przez ciało kierownicze ŚJ działalności, 
 • - podejrzane inwestycje, 
 • - czerpanie milionowych zysków z działań osób przynależących do korporacji,
 • - stała kontrola członków grupy, 
 • - brak możliwości opuszczenia organizacji bez konsekwencji  - w zasadzie nie można zrezygnować z członkostwa, 
 • - stosowanie szantażu emocjonalnego, ostracyzmu
 • - prześladowania członków organizacji, którzy nie uznają wytycznych ciała kierowniczego,
 • - manipulacje mające na celu wymusić określone zachowania, 
 • - ukrywanie pedofilii i krzywdzenie ofiar tego procederu 
 • i wiele innych.

W niektórych rejonach świata powołano prawo, które skazuje na więzienie już za samą przynależność do gangu. A zatem członek gangu ponosi pełną odpowiedzialność za czyny 'współbraci', choćby sam był grzeczny jak aniołek. Czy należąc do korporacji, która prowadzi niejawną działalność przestępczą jesteś współwinny za jej poczynania, czy nie?

A zatem, czy organizacja świadków Jehowy spełnia wymogi wyróżniające gang lub sektę? Sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Podsumowanie.

Korporacja świadków Jehowy spełnia wszelkie wymogi, które w sposób bezpośredni wyróżniają sektę czy też jak zwrócono uwagę wyżej - gang. I choć wielu pospolitych żołnierzy tej organizacji nie zdaje sobie z tego sprawy, to swoją działalnością oraz postawą wspiera działania przestępcze bossów tej sekty. I choć wydawać się może, iż teoretycznie osoby jako jednostki należące do tej korporacji nie robią nic złego, to jednak w skali globalnej rujnują życie wielu ludzi. Podstępnym nauczaniem zwabiają w pułapkę ludzi, którzy często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa.

Czy zdajesz sobie sprawę gdzie jesteś i kogo wspierasz? Świadkowie Jehowy - GANG o międzynarodowych powiązaniach. Zastanów się 3 razy zanim otworzysz im drzwi.


P.S. Wielu członków organizacji śJ jest nieświadomych działań korporacji stąd tak łatwo nimi manipulować. Tzw ciało kierownicze - szefostwo z USA - wykorzystuje to w maksymalny sposób.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.