Kłamią jak tylko mogą, czy mogą to kłamią? - hipokryzja jw.org.

0

Nie kłam, bo kłamstwo to domena szatana - takie oto słowa nie raz słyszałeś na zebraniu Świadku Jehowy, czyż nie?I co z tego, skoro ci, którzy przewodzą w twojej organizacji na co dzień posługują się kłamstwami, ba nawet wypowiadają je publicznie.

Jednym z powszechnie rozpowszechnianych kłamstw korporacji świadków Jehowy jest to dotyczące osób, które odeszły z organizacji jw.org. Przedstawiciele korporacji publicznie w wywiadach udzielanych m.in w telewizji twierdzą, iż osoba wykluczona lub odłączona sama podejmuje decyzje w sprawie kontaktów z członkami zborów świadków Jehowy.

Chodzi o to, iż twierdzą, że odłączając się od korporacji jw.org TY SAM decydujesz czy dalej chcesz się spotykać z członkami byłego zboru czy też nie. Dają w ten sposób do zrozumienia, że nie stosują ostracyzmu i psychicznego znęcania się nad byłymi członkami, ale to ta osoba, która odchodzi NIE chce więcej spotykać się z ludźmi ze zboru.

Twierdzą zatem, iż odchodząc masz świadomość, iż zrywasz kontakty z innymi ze zboru - to twoja decyzja i odpowiedzialność. Sugerują opinii publicznej, że jak chcesz, to możesz kontaktować się z członkami zborów i oni nic do tego nie mają. 

Dla ludzi z zewnątrz, którzy nie pojmują faryzejskich zasad świadków Jehowy sprawa wydaje się być jednoznaczna - to TY podjąłeś taką decyzję i NIE chcesz już kontaktować się ze świadkami. A oni nie stosują ostracyzmu i dyskryminacji tylko niejako TY je zastosowałeś, bo tak chciałeś.

Rozumiecie jak perfidne to kłamstwo? 

Takiego kłamstwa dopuścił się członek ciała kierowniczego na przesłuchaniu w Australii dotyczącego pedofilii, jak i wielu starszych w trakcie publicznych wywiadów. Kłamią jak z nut lub stosują półprawdy byle tylko odsunąć od siebie odpowiedzialność. Na zebraniach i w strażnicy powtarzają, że ostracyzm to nakaz Boży i objaśniają wiernym, iż to Bóg ustalił takie zasady. Oni je tylko stosują, bo są - jak uważają - posłuszni Bogu.

Obłudnicy i faryzeusze!

Wielu byłych już świadków ma różne problemy w związku ze znęcaniem się na nich przez korporację poprzez stosowanie ostracyzmu, bo całe swoje życie i bliskich zostawili w sekcie, a jeden z drugim uważając się za super-prawych i wspaniałych powtarza, że to NIE oni stosują ostracyzm i dyskryminację.

Ślepi przewodnicy. Jesteście gorsi niż faryzeusze za czasów Jezusa. Myślicie, że poprzez stosowanie tego typu uników jesteście "sprytni jak węże a niewinni jak gołębie", co? 

Bzdura na resorach. Jesteście jak synowie szatana, którzy uczą innych, a nie uczą samych siebie, "kłamcy nieprzejednani" (wasz ulubiony cytat).

Jeżeli jesteś jeszcze świadkiem Jehowy i masz wątpliwości - weź pod uwagę także to, na co tutaj zwracamy uwagę. Oczywiście możesz to sam sprawdzić, o ile rozumiesz, co czytasz.

Manipulowanie półprawdami, to stałe działania członków korporacji Świadków Jehowy. Do tego są szkoleni w listach, które regularnie otrzymują z biura ciała kierowniczego. Tylko "pogratulować" sprytu i arogancji.


PS. Czyż to nie domena szatana -  rozbijanie rodzin poprzez zakaz opuszczania organizacji jw.org? Jeżeli jesteś wolnym człowiekiem masz prawo opuścić korporację świadków Jehowy, jak i masz prawo kontaktować się z osobami, członkami tejże organizacji, a zwłaszcza z własną rodziną. 

A jednak oni (organizacja) nie pozwala na tego typu ruchy, bo nie. Zasłaniają się źle pojmowanym wersetem biblijnym. Iście szatańskie działania i podejście.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.