Będą głód i zamęt - USA, IRAN i inni - czy to się spełnia?

1

Jeżeli jesteś Świadkiem Jehowy, to z góry zakładasz, że jako członek tej organizacji wiesz dokładnie, co się wydarzy w przyszłości. Nie bierzesz kompletnie pod uwagę tego, że możesz się mylić lub być wprowadzany w błąd, no bo przecież otrzymujesz informacje poprzez jedyny kanał łączności człowieka z Bogiem - to jest ciało kierownicze Świadków Jehowy. A oni "zawsze" mają rację.

Znasz też wiele zapowiedzi biblijnych, które zwracają uwagę na wydarzenia, które mają się spełniać w okresie tzw. dni ostatnich. Znasz, jednak czy je rozumiesz i rzeczywiście dobrze pojmujesz, a co najbardziej istotne - czy poprawnie wyjaśniasz je innym?

Trzeba otwarcie napisać, że choć w wypadku wspomnianych proroctw coś tam się orientujesz i wiesz gdzie są zapisane w Biblii, to jednak po raz kolejny źle zostałeś na ich temat wyuczony. Dlaczego?

Między innymi dlatego,  że nie można poprawnie rozumieć proroctw biblijnych zakładając z góry, że naród Izraela został przez Boga odrzucony i zastąpiony ciałem kierowniczym ŚJ. To kompletne bzdury, które całkowicie zasłaniają Ci widok na prawdy ze Słowa Bożego.

A to z kolei powoduje, że nie bierzesz w pełni pod uwagę wydarzeń, które rozgrywają się na bliskim Wschodzie - Izrael, Syria, Iran, Irak i tak dalej. To znaczy bierzesz pod uwagę, ale na sposób, który przeczytałeś w Strażnicy, a nie w Biblii.

Powinieneś zdać sobie sprawę, że to tam mają się rozegrać wydarzenia, które związane będą z postacią Antychrysta, którego przyjmą wszystkie religie. To w tych rejonach dojdzie do konfliktu zbrojnego koalicji narodów przeciwko Izraelowi. Izrael nie zostanie jednak pokonany.

To tam - w Izraelu - świątynia zostanie odbudowana i to w niej zasiądzie fałszywy mesjasz - antychryst. To na Żydów spadnie też główny ciężar wielkiego ucisku.

To tam też ostatek Żydów powróci do Chrystusa i powie - "błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim" i ujrzy Syna Człowieczego.

(39): Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. [Biblia Warszawska, Mt 23]

To przez Pana Jezusa antychryst zostanie zgładzony, a dla narodu żydowskiego ustanowione zostanie 1000-letnie królestwo. Wypełnią się wtedy wszystkie proroctwa dotyczące tego narodu.

I tak dalej i tak dalej.

Czy widzisz i rozumiesz?

Zauważ, że sytuacja w okolicach Izraela zaognia się coraz bardziej. Warto obserwować co tam się dzieje i wyciągać wnioski. I nie chodzi o straszenie kogokolwiek, czy pisanie czarnego scenariusza.

Chodzi po prostu o to, abyś jako Świadek Jehowy w końcu zrozumiał, że organizacja prowadzi Cię na manowce. Źle pojmuje wiele spraw powiązanych z Biblią i wykorzystuje cię do realizacji własnych celów.

Spróbuj chociaż na chwilę samodzielnie przemyśleć kilka spraw i odciąć się od myślenia "strażnicowego". Spróbuj samodzielnie poszukać i zweryfikować, czy rzeczywiście mówią Ci prawdę. Spróbuj choćby zastanowić się nad tym, co piszemy w tym krótkim artykule.

Tak czy nie?

I na koniec pytanie - czy konflikt Iran-USA to początek zapowiadanych przez Boga wydarzeń, które wpłyną na całą zamieszkaną ziemię? Trudno jak na razie jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. Czas pokaże, ale już widać, że jest to zapowiedź swoistego rodzaju "dręczących boleści".

Pewne jest jedno, że proroctwa biblijne wypełnią się w stu procentach. I taki czas coraz szybciej nadchodzi.

Świadku Jehowy: czy warto dalej uparcie twierdzić, że jesteś prowadzony w dobrym kierunku, skoro NIE jesteś? Czy warto dalej upierać się, że rozumiesz dokładnie proroctwa biblijne, skoro ich nie rozumiesz? I czy warto uważać, że tylko Ty znasz dokładnie prawdę, skoro jej NIE znasz?


(1): Wypowiedź o Damaszku. Oto Damaszek przestanie być miastem, a stanie się kupą gruzów. [Biblia Warszawska, Iz 17]


Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj i zastanów się:

:: CZASY OSTATECZNE ::


1 komentarz:

  1. Ty chyba już zapomniałeś jak mocno indoktrynowani są świadkowie. Żaden z twoich artykułów nie jest w stanie do nich dotrzeć. Nie znam siły która mogła by ich ruszyć.
    Są opętani ciałem kierowniczym . Czas pokaże co oznacza obecna sytuacja.

    OdpowiedzUsuń

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.