A to było tak - czyli 5 hitów z przeszłości.

0Organizacja Świadków Jehowy posiada wiele materiałów, ciekawostek, świateł jaśniejszych bądź ciemniejszych, niewyjaśnionych do końca "zagadek", skandali obyczajowych, wypowiedzianych i niespełnionych proroctw, setki zmian w nauczaniu, które w istocie nazwać można kłamstwami i jeszcze wiele innych pozornie nadzwyczajnych objawień, które na łamach czasopism i publikacji są wyjaśniane i przedstawiane na zebraniach JW.

O wielu  tych materiałach pisaliśmy na łamach niniejszego serwisu. Poniżej kilka wspomnień- hitów, które z jednej strony nas rozbawiły, a z drugiej ukazały na czym opiera się nauczanie ciała kierowniczego Świadków Jehowy i na jakich podstawach oparte są wierzenia Świadków.

A zatem - miejsce pierwsze:

1. Trochę historii JW - część 3

Publikacja "Harfa Boża" i między innymi nauczanie JW, iż o powrocie Chrystusa w roku 1874 świadczyły:

* korespondencyjne szkoły
* maszynki do dodawania
* północny i południowy biegun
* sztuczne farby
* dynamit
* centryfugi do oddzielania śmietany
* kanał Panamski
* i wiele innych

Zobacz do artykułu i sam oceń. W ogóle cała historia organizacji Świadków Jehowy z jednej strony bawi, a z drugiej szokuje.

2. Miejsce drugie:  Czy o tym wiedziałeś? - 'Wielki Mason'
Tutaj Russell i jego rozumowanie w wielu sprawach - m.in. określenie Pana Jezusa Chrystusa mianem "Wielkiego Masona". Całość jest równie interesująca i szokująca.


3. Miejsce trzecie: Jezus Chrystus porównany do padliny. "Natchnione" wyjaśnienie jednego z wersetów biblijnych. Czy o tym wiedziałeś? - padlina i ew.Łukasza 17:37.

4. Rok 1975 i koniec  świata - czyli dowody na to, czemu każdy Świadek zaprzeczać będzie do upadłego: Rok 1975 - CK JW ogłasza koniec świata - znowu?

5. Miejsce piąte to dostosowywanie Biblii do własnego nauczania - przykład Kolosan 3:13: Dlaczego Jehowa? - czyli krótko o Kol 3:13Tego typu hitów jest bez liku. Przekonaj się sam, czy to, w co wierzysz ma jakiekolwiek podstawy biblijne. 

A więc śmiać się, czy płakać? Ponownie oceń sam. My możemy tylko Wam współczuć - Świadkowie Jehowy.

Więcej znajdziesz na tym blogu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.