Wychodzisz z organizacji? Poszukujesz Boga?

2Na tym świecie i nawet w tym kraju są jeszcze ludzie, którzy odchodzą od różnych struktur religijnych i zastanawiają się, co dalej? Może Ty też właśnie do nich należysz i szukasz Boga? Może już nie obwiniasz Go za wszystkie swoje porażki i pogodziłeś się z tym, że nie zawsze jest tak jakbyś chciał. 

A może dalej jesteś w rozterce i wszystko Cię denerwuje, zwłaszcza mowa o Bogu, ale nie zrezygnowałeś z Niego do końca? Może szukasz różnych źródeł, które choć częściowo mogą pomóc Ci się podnieść?

Poniżej polecamy dwa kanały, które naszym zdaniem mogą pomóc Ci poukładać sobie parę rzeczy w głowie i nie tylko. Chcesz, to skorzystasz, nie chcesz, to nie skorzystasz. Pamiętaj jednak, że wszystko trzeba samodzielnie sprawdzać i przejawiać rozsądek.

1. Marcin Broda - Chrystus w nas :  wiele ciekawych materiałów opartych na Słowie Bożym. Niezrzeszony w żadnej ze znanych religii chrześcijanin.

https://www.youtube.com/channel/UCHTIBgtN3jZMXdxgtRjGIhw

 

2. Grzegorz Morawski: podobnie jak wyżej

https://www.youtube.com/channel/UCpjMMulU99exn7mPBgnQQRQ

 

3. Tomasz Stankiewicz - "Życie to więcej" 

 http://www.zycietowiecej.com/

 

4. Chleb z nieba: 

 http://chlebznieba.pl/


PS.: Nie promujemy żadnych ludzi, ale z doświadczenia wiemy, że nieraz potrzebny jest ktoś, kto pomoże złapać świeży oddech i snanąć na nogi, zwłaszcza po przeżyciach z różnymi organizacjami i religiami. Wybór należy do Ciebie.


2 komentarze:

  1. Szukam , szukam i szukam . Ostatnio popadłem w obawy ze mogę nie znaleźć. Kiedy opuścisz szeregi " stabilnej " religii, nic nie jest łatwe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jest łatwe, ale warto to zrobić. Z tym że trzeba uważać aby nie wpaść w kolejne sidła. I tutaj warto doradzić się kogoś, kto ma większe już w tym rozeznanie, o ile sam nie jest zwiedziony. Nie zwalnia to jednak z samodzielnej oceny i myślenia. Nie poddawaj się kimkolwiek jesteś. Pozdrawiamy.

    OdpowiedzUsuń

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.