Władzom bądźcie podporządkowani - słów kilka

0


Jeżeli jesteś świadkiem Jehowy, a może nim byłeś, to znasz dość dobrze wersety biblijne, które wspominają o tym, aby jako osoba wierząca być podporządkowanym "władzom zwierzchnim". Nie raz mówiono Ci też, że jest to podporządkowanie względne tzn., że jeśli ktoś wymusza na Tobie złamanie praw Bożych, to wtedy nie podporządkowujesz się takim zarządcom.

I niby wszystko z tym wyjaśnieniem jest jak należy, ale może przyjdzie Ci się zmierzyć z inną decyzją, z którą w niedługim czasie każdy z nas się zetknie tj. obowiązkowe szczepienia. Temat trochę obok Biblii, ale jak widzisz bardzo na czasie.

Być może już jesteś ustalony, co do różnych decyzji i w zasadzie to Twoja sprawa. Co jednak, kiedy Ci, którzy sprawują nad Tobą pośrednią władzę - twój niewolnik - zasugeruje Ci nie wprost, że szczepienie jest konieczne, aby wypełnić słowa z Rzymian 13:1 czy Tytusa 3:1 ?

Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. [ Rzym 13:1 ]

Przypominaj im, aby zwierzchnościom i władzom poddani i posłuszni byli, gotowi do wszelkiego dobrego uczynku [Tyt 3:1]


Może powiesz, że to nie ich sprawa? W zasadzie to nie ich, ale siła manipulacji w organizacji jest dość duża abyś zmienił zdanie, zwłaszcza pod naciskiem innych.

Czy zatem NAKAZ szczepień wydany przez Rząd ma moc sprawczą w myśl Rzym 13:1? 

I tutaj znów musisz się nad tym poważnie zastanowić i zdobyć wiedzę na temat samych szczepionek. Czy aby na pewno jest ona bezpieczna? Jakie zawiera składniki? Powszechnie wiadomo, że zdarzają się szczepionki, które zawierają abortowane cząstki ludzkie (np. szczepionka MMR) czy formaldehyd i skwalen, i nie jest to żart ani teoria spiskowa. Wystarczy przeczytać charakterystykę produktu leczniczego - CHPL. Zresztą kontrowersyjnych składników jest mnóstwo.

A zatem zastanów się, co Biblia mówi na temat zatruwania własnego ciała tego typu składnikami? Czy nakaz przyjmowania tego typu preparatów, bo tak nakazuje Państwo jest zgodne z tym co mówi Biblia? Co na to Twoje sumienie? I co z wolnością wyboru? Przecież Bóg dał nam rozum i wolną wolę, czyż nie? Warto z nich skorzystać.

Decyzja, co do tego, co przyjąć, a co  nie, powinna należeć do Ciebie. Nikt nie powinien narzucać Ci w tej kwestii swojego zdania. Nie powinniśmy kierować się przy tym emocjami czy ogólnie przyjętym trendem. Pamiętaj, że każdy sam odpowie za siebie przed Bogiem.

Miej też świadomość, że władze zwierzchnie są często skorumpowane i nie zależy im na Twoim zdrowiu. Każą robić to, z czego mają największe korzyści i manipulują otoczeniem. Kto wie, czy tego typu korzyści nie czerpie też Twoje ciało kierownicze?

Kieruj się rozeznaniem i rozsądkiem, zrób własne dochodzenie, aby później nie okazało się, że zamiast  uchronić się przed "zarazą" zniszczyłeś zdrowie swoje i innych. Bo nie zawsze jest tak jak twierdzi większość. A nawet zazwyczaj racje ma mniejszość - większość używa tylko argumentów siły bo po prostu brak im uczciwych, zwyczajnych argumentów i rzetelnych dowodów.

A więc czy już wiesz jak Rzymian 13:1 ma się do obecnej sytuacji? Zatem podejmij mądrą decyzję zgodną z własnym sumieniem. Wiedz jednak, że nie zawsze decyzja zgodna z sumieniem może okazać się mądra. Tak to bywa, jeśli do sprawy nie podejdziesz rzetelnie.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.