Czy Biblia mówi o: Unii Europejskiej, Unii Azjatyckiej, III wojnie światowej, nowym Imperium Rzymskim, antychryście?

0


Wiele jest opracowań na temat księgi Daniela i proroctw biblijnych w oparciu o księgi prorocze. Jeszcze więcej jest różnego rodzaju teorii o tym, co, jak, kiedy i gdzie się stanie, a o czym wspomina bądź nie Słowo Boże. 

Wiele z tych opracowań to niepoparte wiedzą wizje, zaś mało jest materiałów, które warto wziąć pod uwagę. Zdarzają się jednak takie, którym można się przyjrzeć nieco bliżej.

Jeśli  zastanawiasz się nad przyszłością i interesujesz się nieco Biblią, to może zwrócisz też uwagę na omówienie proroctw księgi Daniela, które można znaleźć pod tym linkiem:

Proroctwo Daniela - imperia czasów końca.


Oczywiście, niektóre opisane elementy ukazane w treści, to przypuszczenia autora, ale podparte konkretnymi przykładami i wersetami biblijnymi. Czy tak będzie jak zakłada autor? Czas pokaże. Trzeba jednak przyznać, że w świetle rozgrywających się wydarzeń brzmi to bardzo prawdopodobnie, choć nie oznacza, iż wszystko się sprawdzi. Oceń sam.

A w skrócie:

Po pierwsze, upadnie potęga Stanów Zjednoczonych. Zostaną one w nagły i zaskakujący sposób poniżone na oczach całego świata, lecz dzięki łasce Boga amerykanie przetrwają i zrozumieją, że są tylko ludźmi. Następnie, powstanie potężne imperium w Azji będące koalicją dwóch wielkich mocarstw. Unia Azjatycka w bardzo krwawy i brutalny sposób zaprowadzi swój porządek i panowanie w Azji, aż do granic Iraku. Słowa: "pożeraj wiele mięsa" (Dn 7:5) oraz: "nikt nie mógł uwolnić się z jego mocy" (Dn 8:4) nie oznaczają niczego dobrego dla Azji. Potem dojdzie do wojny pomiędzy Unią Europejską a Unią Azjatycką. W tej wojnie, silniejszy niedźwiedź zostanie pokonany przez zwinniejszego lamparta, w wyniku czego Unia Europejska weźmie w posiadanie większość Azji. Według słów Daniela, można się spodziewać także tego, że po odejściu głównodowodzącego Europy, w Trzeciej Wojnie Światowej nie znajdzie się godny jego następca a tereny Eurazji zostaną podzielone pomiędzy czterech "prezydentów" (Dn7:6; 8:8.22; 11:4). Nadal będą miały miejsce lokalne konflikty zbrojne prawdopodobnie, jednakże do Związku Eurazjatyckiego zaczną dołączać kolejne państwa z różnych kontynentów, aż ostatecznie cała ziemia zostanie podzielona pomiędzy dziesięciu "prezydentów" - czyli dziesięć rogów bestii. Wówczas nadejdzie antychryst, a w połowie jego siedmioletnich rządów zacznie się wielki ucisk, o który przepowiadali wszyscy prorocy.

Zapraszam do zapoznania się z całą treścią opracowania: 

https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=308

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę pamiętać o wzajemnym szacunku i wyrażaniu tego odpowiednimi słowami. Nie musisz się zgadzać z naszym rozumowaniem. Komentarze są moderowane i pojawiają się z opóźnieniem. Obraźliwe lub nieodpowiednie będą usuwane.